Inmotion V10 a V10F recenze – Elegantní a výkonné elektrické jednokolky

Přemýšleli jste někdy o tom, jak si usnadnit dojíždění do práce? Pokud denně do práce necestujete několik desítek kilometrů, přinášíme vám jednoduchou alternativu k dojíždění namísto auta nebo třeba MHD.

Inmotion V10 a Inmotion V10F (jeho silnější varianta), je stvořen k životu v pohybu, a to především ve městě. Můžete tak velmi rychle, a přitom levně dojíždět například po městě.

Prohlédněte si také extra výkonnou elektrickou jednokolku Ninebot od Segway. Ninebot Z10 vás překvapí svými špičkovými vlastnostmi.

Elektrická jednokolka INMOTION V10 a V10F

Šetří peníze

Elektrojednokolky jsou ekologické a dokáží ušetřit nemálo peněz, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

Elektrické jednokolky nejsou pouze o zábavě, ale ušetří až 70% času, při cestování z místa A do místa B.

Mobilita

Elektrovozítka můžete využívat na dojíždění do práce, k MHD nebo i k turistice. Ušetříte čas a neunavíte se.

Užijte si spoustu zábavy

Elektro jednokolky nabízí spoustu zábavy a adrenalinu. Můžete jezdit na pohodlné výlety.

Inmotion V10 první seznámení

Elektronická jednokolka Inmotion V10 byla stvořena pro život v pohybu. Vyznačuje se především svou flexibilností a dynamičností. Už na první pohled vás zaujme svým jedinečným profilem a aerodynamickým designem, na kterým jsme u Inmotion jednokolek zvyklí.

Nejde však jen o design, dynamický design se promítá také do jízdních vlastností jednokolky, které jsou více než dobré – jednokolka je velmi stabilní a dobře ovladatelná. Tyto verze vzešla z jeho předchůdce Inmotion V8, který si oblíbilo mnoho jezdců. Nová verze jednokolky V10 a V10F nabízí větší průměr kola a silnější vlastnosti.

 • Pneumatika 2,5 palce s výbornou přilnavostí
 • Výkonný motor 1800 W
 • Rychlost až 40 km/hod.
 • Dojezd až 70-100 km
 • Silný přední světlomet
 • Chytré brzdové světlo
 • Boční LED osvětlení
 • Chladicí systém
 • Stereo Bluetooth reproduktory
 • Podpora mobilní aplikace pro záznam jízd a statistik
 • Hmotnost 20,6 kg
 • Nosnost 120 kg

Ve srovnání s výkonnějším modelem Inmotion V10F se liší prakticky jen ve výkonu a dojezdové vzdálenosti. Výkonnější varianta jednokolky Inmotion V10F má dojezdovou vzdálenost totiž až 100 km a výkonnější motor 2000 W namísto 1800 W.

Design a jízdní vlastnosti jsou pak prakticky stejné, stejně jako kvalita zpracování. Ani finančně se tyto modely příliš neliší, za výkonnější variantu Inmotion V10F zaplatíte přibližně 42 000 Kč.

Zajímá vás více o elektrických jednokolkách? Podívejte se na časté dotazy, kde určitě najdete odpovědi na to, co vás nejvíce zajímá.

Elektrická jednokolka Inmotion V10F - Jízdní vlastnosti

Výhody jednokolky Inmotion V10: proč si ji pořídit?

Elektrická jednokolka Inmotion V10 má velmi dobré jízdní vlastnosti, a to na různých druzích povrchů. Samozřejmě skvěle jezdí na asfaltu a dalších zpevněných plochách, ale velmi dobře se ovládá také na štěrku a v horším terénu, který pro tuto jednokolku není větší problém.

Pokud nevíte, jak vybrat elektrickou jednokolku, pak čtěte náš podrobný návod.

Velmi oceňujeme také bezpečnost jízdy, díky širokým pedálům s protiskluzovým pogumovaným povrchem. Dokonce i při vyšších rychlostech jsme nezaznamenali zásadnější změny jízdních vlastností. Určitě nemůžeme opomenout odolnost proti vlhkosti, kterou jsme si mnohokrát ověřit, jak za deštivého počasí tak i v zimních podmínkách.

Mobilní aplikace InMotion vám poskytne dokonalý přehled

Elektrická jednokolka Inmotion V10 a samozřejmě Inmotion V10F podporují mobilní aplikaci InMotion, pomocí které budete mít dokonalý přehled o svých jízdách.

Jednoduše jednokolku a mobilní aplikaci propojíte pomocí bluetooth rozhraní a můžete v reálném čase sledovat aktuální rychlost nebo třeba ujetou vzdálenost. Zpětně pak můžete sledovat různé statistiky jízd a další detailní přehledy. Samozřejmě nechybí i statistiky o tom, kolik je najeto celkem kilometrů, což se hodí například, když kupujete ojetý stroj. Tato hodnota nejde nikdy smazat.

+ Výhody elektrického vozítka Výhody Inmotion V10/F

 • Výborné jízdní vlastnosti o rychlosti až 40 km/h s dojezdem až 100 km, dle vybrané verze
 • Rozšířitelný držák, díky kterému můžete jednokolku jednoduše přenášet podle potřeby například jako zavazadlo
 • Jednoduše si můžete naprogramovat světelné LED osvětlení pomocí mobilní aplikace a ukázat tak všem, jakou máte zrovna náladu – výborné na noční efekty
 • Skvěle zvládne i strmá stoupání a nezahřeje se díky inovativnímu chladícímu systému
 • Ve tmě zvládá přední světlomet bez problému osvětlovat vzdálenost až 5 metrů
 • Inteligentní brzdové světlo reaguje na zpomalení a brždění stejně jako u auta a dostatečně tak informuje vozidla za vámi
 • Oblíbenou hudbu můžete poslouchat ve vestavěných stereo reproduktorech, jednoduše se k nim připojíte přes bluetooth.

Česká republika si více oblíbila zejména elektrokoloběžky, což je patrné ve větších městech na první pohled. Podívejte se, v čem je jejich přednost.

- Nevýhody elektrického vozítka Nevýhody Ninebot Z10

 • Konektor pro dobíjení se nachází pod sklopným madlem, takže při nabíjení musí být vždy vztyčené
 • Provedení a case je sice elegantní, ale nikoli odolné – oděrkám se neubráníte ani při šetrnějším zacházení
 • Pedály jsou sice z pogumovaného povrchu, ale i ten může klouzat – škoda, že pedály nejsou po vzoru Inmotion V8 opatřeny lepším protiskluzovým povrchem.
 • Přestože se výrobce určitě snažil srazit hmotnost na minimum, přesto je 20 kg poměrně hodně, pokud budete Inmotion často přenášet – naštěstí ho lze táhnout nebo tlačit jako zavazadlo

Jednou z alternativ k elektrickým jednokolkám jsou například Hoverboardy neboli kolonožky. Podívejte se na ty nejlepší z nich.

Nevýhody elektrické jednokolky Inmotion V10

Aby naše Inmotion V10 recenze byla objektivní, podívali jsme se detailně také na nevýhody, které tento model má. Přestože jich moc není a nejsou nijak závažné, na některé z nich musíme upozornit, protože jsou minimálně nepraktické. Více nevýhod můžete vidět výše.

Zkušenosti uživatelů s jednokolkou Inmotion V10

„Pořídil jsem si tuto jednokolku na dojíždění do práce, mám to asi 2 km a musím říct, že si ji nemůžu vynachválit. Ještě mě v ničem nezklamala.“ Petr, 32 let, Ostrava

„Jezdím s ní do práce, občas do obchodu nebo jinak tady po Praze. Jsem z ní nadšená, ale když bych ji musela občas nosit v ruce, byl by to zápřah, je fakt těžká. Ale aspoň dlouho vydrží baterka.“ Kamila, 27 let, Frýdek-Místek

„Dlouho jsem o elektrické jednokolce přemýšlel. Nakonec jsem zvolil Inmotion V10 a jsem spokojený, splňuje vše, co jsem potřeboval. Určitě ji doporučuju.“ Libor, 42 let, Karviná

Jiří Šindler - Rád jezdím na elektrické jednokolceSpoluzakladatel webu – Inmotion V10F mám už druhým rokem a s vlastnostmi jsem velice spokojený. Měl jsem rozebraných několik verzí od Inmotion a vždy byly výborně sestaveny a izolovány od vlhkosti. Mám na ní ujetých 1 400 km a zatím zcela bez poruchy, kromě píchlé duše, což výrobce nemůže ovlivnit. Elektrická jednokolka V10F nabízí skvělé vlastnosti při maximální rychlosti a díky úzkému kolu, se sní velmi dobře manévruje. Jak se říká, dokážu se otočit “na pětníku”.

Jezdívám i na náročnější výpravy do lesů a na hory. Nikdy mi můj mimozemský stroj neodmlouval a nijak mě nezradil. Pokud jedu náročnější terén a poměrně rychle, zvládnu ujet 70-80 km, pokud si jedu pohodově na téměř rovném terénu, zvládnu bez problému 94 km, dále jsem to nezkoušel. 94 km za jeden jsem zkoušel jednou a druhý den, jsem se nemohl hýbat. Připadal jsem si, jako bych odehrál 2 fotbalové zápasy.

Většina si myslí, že budu jezdit a tloustnout, ale u elektrické jednokolky tomu tak není. Je to pěkně velký zápřah na nohy, střed těla, zadek, lýtka, ale i chodila. Pokud jedu těžkým terénem a po lesích, je to o to náročnější. Prozatím mi rychlost dostačuje, ale pokud mi jednou umře V10F, budu zřejmě uvažovat o rychlejším stroji. Avšak to už budu zacházet za hranice. 50 km/h dokáže jezdit například Ninebot Z10 a nedokážu si představit, že bych se v této rychlosti vysekal. Než budu jezdit takovou rychlostí, musím si pořídit ochranou vestu a chrániče na kolena, lokty a samozřejmě ruce. Helma je vždy povinnost. Doporučuji ty, které chrání i bradu, jako jsou ty motorkářské.

Nikdy jsem sice neměl velkou havárku při vysoké rychlosti, přesto jsem vždy připraven, že tato situace může nastat. Je to elektrický stroj a jako každý jiný, se může kdykoliv porouchat. Zatím jsem zcela spokojen s tím, co mám.

Blbosti typu světílek a reproduktoru nevyužívám, proto je nemohu ani moc zhodnotit. Ano, funguje to dobře, ale tyto vlastnosti nevyužívám. Světílka po stranách jsou určitě dobré, pokud budete jezdit v noci nebo ve špatné viditelnosti. Musíte být vždy vidět. Určitě bych vytkl této elektrické jednokolce povrch pedálů, který v gumovém stylu a často mi noha podkluzovala, hlavně, když jsem měl navlhlé podrážky u bot.

Protože vlastním 3D tiskárnu, vytiskl jsem si novou vložku do pedálu a na vrch jsem přilepil speciální brusný papír. Nově lze také zakoupit nové pedály, které mají povrch z Inmotion V8. Pokud bych to shrnul, Inmotion V10F je velmi silný a kvalitní stroj, který potěší každého náročného uživatele. Pokud chcete něco se stejnými vlastnostmi, ale kratším dojezdem, doporučuji volit Inmotion V10.

Elektrická jednokolka Inmotion V10 a Inmotion V10f a časté dotazy

Vyplatí se pořídit si elektrickou jednokolku?

Určitě ano, pokud denně chodíte několik kilometrů do zaměstnání a podobně, pak je elektrická jednokolka skvělým řešením. Skvěle se hodí do městského prostředí, kde nebudete muset čekat zácpy v autě, MHD a podobně. Elektrická jednokolka Inmotion V10 a V10f vás spolehlivě a velmi rychle přepraví.

Vyplatí se nakupovat ze zahraničí?

My to moc nedoporučuje. Sice jsou ceny o něco nižší, ale raději si připlatíme u nás, abychom případné reklamace snadno řešili. Drahé zboží se nevyplatí nakupovat ze zahraničních portálů, jako je aliexpress, bangood, ebay apod… Využijte raději osvědčené prodejce.

Kolik kilometrů můžu s jednokolkou urazit?

Obecně se dojezdová vzdálenost uvádí v desítkách kilometrů. Například Inmotion V10 slibuje dojezdovou vzdálenost až 70 km. Oproti tomu Inmotion V10f rovnou 100 km. Je to však v ideální variantě a velmi záleží na vaší hmotnosti a stylu jízdy.

Jak dlouho trvá její nabíjení?

Od úplného vybití baterie trvá nabití do plné kapacity průměrně okolo 5 hodin. To je poměrně hodně, Inmotion tak nemá příliš dobré rychlonabíjení.

Existuje i jiná alternativa k Inmotion V10?

Alternativ v elektrické jednokolce Inmotion V10 je mnoho, například silnější varianta Inmotion V10f. Pokud hledáte úplně jinou jednokolku, vyzkoušejte například Ninebot Z10 od Segway.

Jaká je maximální rychlost jednokolek?

Nijak neupravené elektrické jednokolky nejezdí příliš rychle, většinou do 40 až 50 km/h, jízda ve větší rychlosti by už mohla být nebezpečná.

Jak vybrat elektrickou jednokolku?

Vždy byste si měli uvědomit, k jakým účelům budete jednokolku využívat. Je pro vás důležitá rychlost, dojezd, vzhled a cena? Tohle vše ovlivňuje nákup správné jednokolky. Jak vybrat elektrickou jednokolku se dozvíte v našem detailním článku.

Jak se naučit jezdit?

Buď si najděte půjčovnu jednokolek, někde ve vašem okolí nebo začněte sami. Pokud budete trénovat sami, začněte někde u zábradlí nebo nízké zídky, která bude sloužit jako opora při balancování. Jakmile se s strojem seznámíte a zjistíte, jak se ovládá, pokuste se nedržet opory a dojet bez držení, co nejdále.

Takto postupujte, dokud si nebudete jistí, opustit místo s podporou a vydat se na svou první kratší projížďku. Můžete si například pro začátek určit dva sloupy, mezi kterými bude bez podpory jezdit. Jakmile se naučíte ovládat jednokolku a jezdit bez opory, musíte se naučit na ní naskakovat bez držení.

Dejte jednu vaší dominantní nohu na pedál, zakliňte ji o stranu jednokolky a druhou nohou se odrazte, podobně jako na koloběžce, pokuste se ujet na jedné noze, alespoň 1-2 m. NENASKAKUJTE JEŠTĚ! Tento proces několikrát zopakujte, než si postup osvojíte. Jakmile si budete jisti, začněte naskakovat na jednokolku i druhou nohou. Nyní, už znáte základy, stačí už jen, jezdit, jezdit a zase jezdit, abyste jste se stali mistry.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vždy mějte na hlavě helmu, nejlépe motorkářskou. Naučte se také brzdit a vysedat z jednokolky. Doporučujeme také chrániče na kolena, lokty a ruce. Buďte ohleduplní vůči lidem a vozidlům. Pokud neumíte jezdit, je vhodné si stroj olepit molitanem, abyste si hned neponičili vzhled. Pokud jezdíte s dítětem, naučte jej povely rukou (Zastav, zpomal, odbočujeme, pozor, atd..)

Jaký je celkový verdikt, vyplatí se elektrická jednokolka Inmotion V10 a Inmotion V10f

Pokud hledáte nový způsob, jak se dopravit do práce, do školy nebo jen někam, kam to nemáte zrovna daleko, pak rozhodně jednokolku Inmotion doporučujeme. Dojezdová vzdálenost 70 km (nebo rovnou 100 km u výkonnější verze Inmotion V10f) je více než dostatečná.

Celkově Inmotion V10 a V10F vykazuje skvělé jízdní vlastnosti a ovladatelnost, takže je vhodná také pro začátečníky. Rozhodně se tak jedná o dobrou volbu, jak si zkrátit čas při pohybu na různá místa v kratších vzdálenostech.