Ninebot by Segway Z10 recenze – Nejvýkonnější elektrická jednokolka

Mám tu čest, vám představit Ninebot by Segway Z10, což je opravdu špičková jednolka. Proč jsou elektrické jednokolky tak skvělé a jak je vybírat, jste se mohli dozvědět v naší recenzi o jednokolkách.

Nyní si představíme poslední nejlepší model o velmi známého výrobce „Segway“, který se na trhu nabízí. Recenze na NINEBOT Z10 obsahuje veškeré moje osobní zkušenosti, protože na ní jezdím od poloviny roku 2018.

Vynikající elektrická jednokolka - Ninebot by Segway Z10

Šetří peníze

Elektrovozítka jsou ekologické a dokáží šetřit vaší peněženku, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

Elektrické vozítka nejsou pouze o zábavě, ale ušetří vám až 70% času, při transportu z místa A do místa B.

Mobilita

Elektrovozítka můžete využívat na dojíždění do práce, k MHD nebo i k turistice. Ušetříte čas a neunavíte se.

Užijte si spoustu zábavy

Elektrovozítka nabízí spoustu zábavy a nejen to. Můžete si vyrazit na vzdálená místa, bez fyzické náročnosti.

Hlavní výhody elektrických jednokolek

Elektrické jednokolky jsou úžasné elektrovozítka, která vás mohou dopravovat rychle a levně z místa do místa B. Zvládají mnohem lépe a rychleji jakýkoliv terén, než takové hoverboardy či elektrokoloběžky. A hlavně jsou velmi skladné a snadno přenositelné. V neposlední řadě, nemohu opomenout spoustu zábavy s přiměřenou dávky adrenalinu.

Recenze na Ninebot Z10 vám představí elektrickou jednokolku, která zatím tím nejlepším, co můžete získat. Předem musím upozornit, že elektrické jednokolky jsou jedním z posledních technologicky pokročilých elektrovozítek. Ninebot by Segway Z10 je králem mezi jednokolkami, ale také nejdražší. Přesto tento stroj stojí zato.

Proč mě Ninebot by Segway Z10 uchvátil?

Po několika tisíci kilometrech na Inmotion V8 jsem se rozhodl si pořídit něco výkonější s větším dojezdem. Protože elektrovozítka se stali mou vášní a koníčkem, především jednokolky, nebál jsem se připlatit. Jakmile jsem našetřil dostatek peněz, byla jasnou volbou Ninebot Z10, jelikož mám už se v tom pohybuji nějakou dobu.

Chtěl jsem hlavně stroj, který bude mít dlouhou dojezdovou vzdálenost a nabídne už více adrenalinu. Ninebot by Segway Z10 vším disponuje, je to tank mezi jednokolkami a je to ZATÍM TOP, co se dá sehnat.

 • Široké a velké kolo 18“ skvělé do jakéhokoliv terénu
 • Rychlost: 45 km/h (Viděl jsem i videa borců, kteří jeli až 55 km/h)
 • Dojezd: až 90 km
 • Kvalitní a zkušený výrobce „Segway“
 • Nádherný vzhled

Ninebot by Segway Z10 - Rychlá jízda

Osobní zkušenost a jízda na elektrické jednokolce Ninebot Z10

Nejdříve jsem začínal jezdit na elektrické jednokolce Inmotion V5F**, ta byla pro mne malá a málo výkonná, proto asi po 3 měsících putovala k synovi, který na ní jezdí dodnes. Následně jsem si pořídil Inmotion V8 se kterou jsem byl spokojený 1,5 let.

Jakmile jsem se na elektrické jednokolce naučil perfektně jezdit, přitom jsem najezdil více než 5 000 km, popadl mě chtíč a trošku jsem se chtěl rozmazlit. Váhal jsem mezi Ninebot Z10 a Inmotion V10F. ** Kvůli robustnějšímu kolu, vyšší rychlosti a vzhledu u mě vyhrála elektrická jednokolka Ninebot Z10.

Před první jízdou jsem ji celou obalil, proti poškození, protože mě ze začátku děsila váha jednokolky a robustnost. První jízda byla úžasná, avšak ovladatelnost byla jiná, než jsem byl zvyklý na Inmotion V8. Po 5 minutách jsem si zvykl, že mám pod nohy jiný stroj a poté šlo vše hladce.

I když byla elektrická jednokolka robustní, zatáčelo se sní s údivem velmi dobře. Nezbývalo, než se obléct do chráničů, nasadit helmu a vyrazit do pořádného terénu, do lesa. Jízda byla neskutečná, plná adrenalinu a zábavy. Nikdy jsem se nesetkal s tak výkonným a klidným strojem.

V době, co píši tuto recenzi jsem měl najezděno s Ninebot Z10, 2500 km a ani jednou jsem nelitoval poměrně vysoké investice. Jezdím po takových terén, kde má syn z V5F velké problémy a stále na něj musím čekat. Proto projíždím některé stezky sám, i když mi je to líto. Rád trávím čase se synem na výletech s jednokolkou. Samozřejmě Ninebot by Segway Z10 nemám jen do terénů, ale jezdím s ní hlavně do práce nebo k MHD.

+ Výhody elektrického vozítka Výhody Ninebot Z10

 • Rychlost: 45 km/h
 • Dojezd: 80-90 km (Dle váhy a terénu)
 • Krásný vzhled
 • Robustní kolo 4,1“ o velikosti 18“
 • Výkon: 1800 W
 • Přední a zadní světlo
 • Výkonná baterie (995 Wh)
 • Voděodolnost: Šasi IP54/ Baterie IPx6
 • Nosnost až 150 Kg
 • Stoupání do 25°
 • Aplikace
 • Zvládá každý terén (Samozřejmě nepřejede obří balvan)
 • Zkušený a kvalitní výrobce

- Nevýhody elektrického vozítka Nevýhody Ninebot Z10

 • Vysoká cena
 • Nevhodné pro úplné začátečníky
 • Občas zkolabuje aplikace na mobilu
 • Doba nabíjení (10 h)

Výkon elektrické jednokolky Ninebot Z10

Elektrická jednokolka Ninebot Z10 nabízí skutečně skvělý výkon (1800W), který se odráží na rychlosti (45 km/h) a dlouhé dojezdu na jedno nabití (90 km), což je cca 9 hodin jízdy.

Protože je tato elektro jednokolka tak výkonná, nabíjí se 10-11 hodin, což je vzhledem k vysokému výkonu normální. Zatím nemáme pokročilejší technologii, která by dokázala rychleji nabíjet baterie, bez toho aby se výrazně poškozovali a ztráceli životnost.

Ninebot Z10 nabízí takový výkon, že uveze bez problému až 150 kg, bez jediného zaváhání v jakémkoliv terénu a počasí (10 – 40°). Aby bylo možné dojet i za nepříznivého počasí, nabízí Ninebot Z10 vysokou voděodolnost (Šasi IP54/ LI-ion baterie IPx6). Samozřejmostí je také integrovaný displej na elektrické jednokolka, například pro sledování stavu baterie.

Ninebot by Segway Z10 - Zvládá každý terén

Jaký povrch terénu Ninebot Z10 zvládá?

Díky svému širokému a velkému kolu s výkonem 1 800 W, elektrická jednokolka Ninebot Z10 zvládá téměř jakýkoliv terén. Pneumatika má navíc offrodový vzorek. Samozřejmě nevyjede obří balvany, aby někteří neměli zkreslené představy.

Jezdil jsem sní přes polní cesty, děravé chodníky, po písku, po štěrku, po lesních cestách a nikdy jsem nezaznamenal sebemenší problém. Líbí se mi také široké pedály, který disponují kvalitní přilnavosti a pohodlím. Obal elektrické jednokolky Ninebot Z10 je velmi pevný a odolný, například oproti jednokolkám Inmotion.

Doplňující funkce u elektrické jednokolky Ninebot Z10

Dle mě (každý má jiný vkus), je to nejnádhernější elektrická jednokolka ve sportovním stylu. Důležitostí na komunikacích a chodcích v temných hodinách, jsou světla, kterými Ninebot Z10 disponuje. Má přední a zadní LED světla, které svítí opravdu velmi dobře.

Abyste mohli tento sportovní kousek prohnat i v náročnějším terénu nebo za nepříznivého počasí, můžete Ninebot Z10 osadit odnímatelným blatníkem.

U moderních elektrických jednokolek by neměla chybět monitorovací a nastavovací mobilní aplikace. U elektrické jednokolky Ninebot Z10 tomu není jinak. Aplikace mi sice asi 2x spadla, ale je často aktualizovaná a vždy záleží na typu telefonu. V aplikace dostane různé údaje, jako například: rychlost, celkový počet naježděných km, dojezdová vzdálenost, teplota, atd…

Jsem rád, že tato elektrická jednokolka nedisponuje kravinami, jako je reproduktor nebo blikání LED. Já tyto blbůstky nemám rád, protože zkracují dojezdovou vzdálenost a dávno jsem z toho vyrostl.