Jak vybrat hoverboard pro děti?

Doba klasických hraček pro děti je už dávno pryč. Průzkumy stále častěji ukazují, že děti dnes touží především po elektronice, jako jsou počítače, chytré telefony, tablety a podobně.

Během poslední doby se ale velmi rozmohly koloběžky, ať už klasické nebo elektrické. A právě od těch, to bylo už jen kousíček k hoverboardu. Toto elektrovozítko je u dětí stále více oblíbené. A právě proto se dnes podíváme, co to je hoverboard, a také na to, jak vybrat hoverboard pro děti.

Právě elektrokoloběžky jsou stále ještě oblíbené, ale jejich popularita pomalu upadá. Právě hoverboardy tak přebírají prim v rychlém a levném cestování.

Je otázkou, jak je možné, že si hoverboardy získaly u dětí takovou oblibu. Možná je to tím, že jsou netradiční, futuristické a zábavné. Jejich boom začal někdy okolo roku 2017.

Dnes jsou hoverboardy naší součástí a nikdo se nad nimi nepozastavuje. Denně jich ve větších městech můžeme potkat několik. A právě možná i vaše dítě touží po jenom z hoverboardů. Pojďme se tedy podívat na hoverboardy pro děti.

Kolonožka pro děti: co to je hoverboard?

Hoverboard se také někdy nazývá česky poměrně netradičně jako kolonožka, občas ho najdete pojmenovaný také jako gyroboard. Každopádně nejrozšířenější název je bezesporu hoverboard. Obecně bychom mohli hoverboard považovat za nástupce oblíbeného Segway. Je to „prkénko“ na kterém se jezdí a má dvě kola. Ačkoli se může zdát, že jezdit na něm může být trochu složitější, není tomu tak a velmi rychle se to naučíte.

Toto elektrické vozítko se ovládá pohybem těla, dáváte pokyny k jízdě, které vyhodnocuje právě gyroskop v hoverboardu. Jak jste si určitě všimli, hoverboard nemá řídítka, kterých byste se mohli držet – jezdí se běžně ve vzpřímené poloze. Ovládání se rychleji naučí každý, proto je vhodný hoverboard pro děti. Mezi nejdůležitější části, bez kterých se hoverboard neobejde, patří již míněný gyroskop, ale důležitá je také baterie.

Zajímá vás o hoverboardu více? Přečtete si náš unikátní článek, který shrnuje vše podstatné o hoverboardech.

 • Motor je pohonem hoverboardu, je elektrický a nijak zvlášť výkonný, u hoverboardů nejde ani tak o rychlost, jako spíše o dojezd.
 • Gyroskop slouží k ovládání hoverboardu, jednoduše mu pomocí náklonů dáváte vědět, kam zrovna chcete jet. Zároveň napomáhá udržovat stabilitu.
 • Baterie je důležitá pro samotný pohon a dojezd, většinou se jedná o velkokapacitní Li-Ion baterie.
 • Ovládací deska je procesorem hoverboardu, je to počítač zpracovávající a vyhodnocující informace z gyroskopu, motoru, baterie a dalších částí, řídí celý hoverboard.
TOP Hoverboard Kolonožka Offroad Rover E1

Maximální rychlost 16 km/h, dojezd až 20 km, nosnost 120 kg, 4,4Ah baterie, funkce hudebního přehrávače, hmotnost 15 kg

Zjistit aktuální cenu
Hoverboard Eljet Offroad E1

Maximální rychlost 16 km/h, dojezd až 20 km, nosnost 120 kg, 4,4Ah baterie, funkce hudebního přehrávače, hmotnost 15 kg

Zjistit aktuální cenu
TOP Hoverboard Kolonožka Graffiti Offroad APP

Maximální rychlost 16 km/h, dojezd až 15 km, nosnost 120 kg, 4,4Ah baterie, hudební přehrávače, přepravní taška, hmotnost 14 kg

Zjistit aktuální cenu

Výhody hoverboardu pro děti

Podívejme se, jaké výhody může hoverboard dětem přinášet, proč byste jim ho měli pořídit? Přestože si děti často přejí mnoho zbytečností, zrovna hoverboard mezi ně nepatří.

To je zároveň důvod, proč jsme se rozhodli napsat tuto hoverboard recenzi a zároveň návod, jak vybrat hoverboard pro děti. Jsou to totiž velmi užitečná elektrická vozítka, i když se to na první pohled nemusí zdát. Tady je několik důvodů.

 • Hoverboard pro děti je malý, má malé rozměry, a právě proto s ním dokáží lehce manipulovat i děti, zároveň je skladný
 • Nedosahuje příliš vysoké rychlosti, nejčastěji se setkáme s rychlostí do 15 km/h, po úpravě může být i vyšší, ale to děti nepotřebují. Umožňují se tak zároveň dětem pohybovat velmi rychle z místa na místo, například denně do školy.
 • Jejich dojezd není vůbec špatný, ba právě naopak, průměrně ujedou okolo 35 km, takže ve výsledku můžete bez problému s hoverboardem jezdit celý den na jedno nabití.
 • Dětem se zkrátka líbí, protože upoutají pozornost – přestože je hoverboard celkem rozšířený, zdaleka ne každý na něm brázdí ulice.
 • Existuje mnoho modelů, ze kterých můžete s dítětem vybírat, je jich opravdu nespočet
 • Velmi lehce se ovládají a samotné ovládání je pohodlné
 • Mnoho doplňujícího příslušenství, se kterým si uděláte každý hoverboard podle svých představ, případ můžete LED osvětlení, reproduktory a další
 • V neposlední řadě je hoverboard oproti jiným dopravním prostředkům velmi ekologický

Hoverboard nevýhody

Hoverboardy jsou sice úžasné, ale mají i své nevýhody, o kterých prodejci často mlčí. Aby naše recenze byla skutečně objektivní a přínosná pro vás, naše čtenáře, vám tyto nevýhody odhalíme. Nevýhod samozřejmě není moc, ale některé z nich mohou do jisté míry cestu znepříjemnit. Proto je velmi dobré, když o nich dopředu víte.

 • Pokud budete hoverboard často přenášet, počítejte s vyšší hmotností – to se může stát právě ve chvíli, kdy se vám vybije baterie. Například pro děti to je velká překážka.
 • Hoverboard není postaven pro jezdce s nižší hmotností než 25 kg, jinak neumí gyroskop správně pracovat a nebudete moci hoverboard správně ovládat – další omezení především pro děti, avšak právě i proto platí, že hoverboard by měly mít děti až okolo 10 let
 • Nezvládá těžký terén, přestože existují i hoverboardy s terénní úpravou. Právě méně výkonné kolonožky jsou v terénu spíše přítěží a musíte je často přenášet.

Prohlédněte si srovnání těch nejlepších hoverboardů, které jsme vybrali především pro dospělé. Některé z nich teď navíc koupíte ve zvýhodněné ceně.

Nejoblíbenější hoverboardy pro děti

Název a vzhled Rychlost Dojezd Výkon Nosnost
Hoverboard Kolonožka Offroad Rover E1

Offroad Rover E1

až 15 km/h až 25 km 350 W 120 kg
Hoverboard Kolonožka Graffiti Offroad APP

Graffiti Offroad APP

až 16 km/h až 25 km 350 W 120 kg
Urbanstar GyroBoard B65

Urbanstar GyroBoard B65

až 12 km/h až 20 km 350 W 120 kg
Kolonožka Offroad Cross

Kolonožka Offroad Cross

až 16 km/h až 20 km 350 W 120 kg
Hoverboard Kolonožka Lightning Offroad APP

Lightning Offroad APP

až 15 km/h až 20 km 350 W 120 kg
Kolonožka Crazy Standard APP

Kolonožka Crazy Standard APP

až 15 km/h až 18 km 500 W 120 kg
Hoverboard Kolonožka Carbon Offroad APP

Carbon Offroad APP

až 16 km až 20 km 350 W 120 kg

Nemusíte kupovat nutně ten nejdražší hoverboard pro děti

Pokud se ptáte, jak vybrat hoverboard pro děti, radíme vám vybírat především opatrně a s rozmyslem. Doporučujeme neutrácet za hoverboard pro děti více než 6 000 Kč, protože je to zbytečné. Výkonné a terénní hoverboardy jsou pro děti ve výsledku stejně spíše nebezpečné. Zároveň počítejte s tím, že děti hoverboard lehce rozbijí – proto je také vhodnější levnější model. Potom existuje riziko krádeže. Bohužel jsou samotné děti s hoverboardem často lákadlem pro zloděje.

Ideální tak je spíše méně výkonný hoverboard do ulic, v cenové hladině do 6 000 Kč, ale i to může být hodně. Existují i levnější hoverboardy pro děti. Hoverboardy do 6 000 Kč jsou samostatnou kategorií a jedná se o ty nejlevnější modely. Rychlost jízdy je okolo 15 km/h a dojezd taktéž okolo 15 km. Jako hoverboard pro děti tento model úplně stačí, zejména na naučení a osvojení si jízdních vlastností hoverboardu.

Chcete se naučit jezdit na hoverboardu, ale pořád vám to nejde? Přečtěte si, jak se naučit jezdit na hoverboardu jako profesionál. Je to snazší, než si myslíte. Zvládnete to do 10 minut.

Mějte vždy přehled o tom, kde právě hoverboard je: účinná zbraň proti zlodějům

Právě proto, že jsou děti často terčem zlodějů, které kradou jednak elektrické koloběžky, ale také hoverboardy, stejně jako klasická jízdní kola, doporučujeme dětem zabudovat do hoverboardu GPS tracker.

Jedná se o malé zařízení, miniaturní a jednoduchý GPS lokátor skvěle mapuje polohu hoverboardu. Pokud by došlo k jeho odcizení, budete mít velkou šanci hoverboard lehce najít.

Hoverboard pro děti omezuje i zákon

Zákon v České republice řadí hoverboard k nepopulárním Segway vozítkům a omezuje je úplně stejně. Hlavním omezením je, že se jezdec s tímto vozítkem může pohybovat na chodníku, ale pouze v rychlosti běžné chůze, aby neohrožoval chodce.

Hoverboard může bez omezení na cyklostezku, kde omezení rychlosti neplatí. Důležité samozřejmě je dbát na pravidla provozu a neohrožovat sebe, ani ostatní. Existují i místa, kde je těmto elektrickým osobním vozítkům zakázán vjezd, ale jsou pouze v Praze – například pražská historická náměstí.

Závěr: hoverboard pro děti může být dobrým dopravním prostředkem

Pokud si vaše dítě opravdu hoverboard přeje, zvažte jeho koupi. Hoverboard pro děti totiž není jen obyčejným vozítkem pro zábavu, ale i dopravním prostředkem, který může dítě denně využívat.

Doporučujeme hoverboardy pro děti do 6000 Kč, na kterých mohou ujet okolo 15 km, což se skvělé na popojíždění do školy, domů, ve městě a podobně. Navíc jsou tyto kolonožky pomalejší a bezpečné. Nezapomeňte ale dokoupit také chrániče a přilbu.