Elektrovozítka – Elektromobilita nejčastější dotazy

Elektrovozítka pro dospělé a děti začínají být moderním fenoménem, který tvoří ze zábavy a užitečnosti jeden silný celek.

Pokud si vybíráte nějaké to elektrovozítko, jako už pro zábavu nebo pro rychlejší a levnější dopravu, je vždy důležité si správně vybrat. Protože se věnuji všem elektrickým vozítkům od roku 2017 a mám najeto přes 10 000 Km, mohu být nápomocný s jakýmikoliv dotazy.

Elektrokoloběžky jako velmi oblíbený a levný dopravní prostředek

Šetří peníze

Elektrovozítka jsou ekologické a dokáží šetřit vaší peněženku, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

Elektrické vozítka nejsou pouze o zábavě, ale ušetří vám až 70% času, při transportu z místa A do místa B.

Mobilita

Elektrovozítka můžete využívat na dojíždění do práce, k MHD nebo i k turistice. Ušetříte čas a neunavíte se.

Užijte si spoustu zábavy

Elektrovozítka nabízí spoustu zábavy a nejen to. Můžete si vyrazit na vzdálená místa, bez fyzické náročnosti.

Tohle vždy závisí na požadavcích kupujícího. V první řadě u mnohých závisí na ceně, pak na dojezdu a rychlosti, vzhledu a v neposlední řadě na funkcích. Protože mám bohaté zkušenosti s elektrovozítky, píši pravidelně recenze a testuji téměř všechny typy a značky elektrovozítek.

Doporučuji si vždy přečíst podrobné recenze, kde se dozvíte veškeré detaily:

Chcete využít elektrické vozítko pro rychlejší a úspornější převoz například z práce?

Pak volte buď elektrické jednokolky nebo elektrické koloběžky. Pokud jezdíte přes horší terén s velkými nerovnosti, pak doporučuji spíše elektrickou jednokolku. Pokud máte hladký povrch a nemáte rádi adrenalin a rychlou jízdu, pak volte elektrickou koloběžku.

Chcete pořídit elektrické vozítko dítě pro zábavu a občasné převozy například do školy?

Pak volte Hoverboard, elektrickou koloběžku nebo Elektroboardy, dle zájmu dítěte. Puberťáky může spíše zaujmout elektrická jednokolka například Inmotion V5F.

Chcete spíše využít elektrovozítko k zábavě na cesty v horším terénu?

Dospělým do terénu a na výlety rozhodně doporučuji elektrické jednokolky, které se dokáží vyrovnat s každým povrchem, díky většímu průměru kola.

Nabízí také dlouhé dojezdy až 100 km s rychlostí až 45 km/h. Pokud budete jezdit spíše po rovném povrchu a myslíte si, že je jednokolka složitá, doporučuji elektrickou koloběžku.

 • Do 10 000 Kč – Hoverboard, elektrická koloběžka, elektroboard pro nejmenší dětská elektroautíčka.
 • Do 20 000 Kč – Elektrická jednokolka, elektroboard, elektrická koloběžka
 • Od 20 000 Kč – Pokud se budete pohybovat v této cenové relaci pro dětskou zábavu a občasný převoz, zřejmě dítko miluje elektrovozítka a má předešlou zkušenost. V tomto případě jasně vyhrává elektrická jednokolka. Pokud dítě nemá zkušenost s elektrovozítky, šel bych spíše do nižší cenové kategorie. Dítě může tak drahou hračku lehce zničit nebo mu může být snadno odcizena.
 • Do 10 000 Kč – elektrická koloběžka pro některé i elektroboard
 • Do 20 000 Kč – Ne moc vhodná elektrická jednokolka pro dospělého v této cenové kategorii, elektrická koloběžka
 • Od 20 000 Kč – Pokud máte rádi adrenalit, rychlou jízdu, chcete dlouhý dojezd a jezdit téměř přes jakýkoliv terén, pak za sebe určitě doporučuji elektrickou jednokolku. Od této cenové kategorie se už pomalu nabízí ty lepší a dospělácké kousky. Dospělý od 85 Kg by měl vybírat s jednokolek o průměru kola minimálně 16“.

Zabýváme se pouze testování a recenzováním. Snažíme se pomáhat novým uživatelům elektrovozítek s výběrem a s podrobnými informace. Jsme milovníci elektrických vozítek a je to především náš koníček. Jsme vždy rádi za nové uživatelé, kteří se připojí k nám.

Ze začátku to bylo výhradě kvůli zábavě. Dnes se elektrická vozítka využívají také k rychlejší a levnější mobilitě. Lidé je využívají na cesty do práce, do školy, na MHD nebo i k turistice.

Kdo by nechtěl ušetřit až 70% svého času a k tomu nemálo peněz? Průměrná cena energie na elektrovozítka vychází na 5-8 Kč na 100 km, navíc jsou velmi ekologické.

Elektrovozítek pro děti je poměrně hodně, avšak záleží v jakém věku se nachází.

 • Elektrická jednokolka – Máte rádi adrenalin, rychlou jízdu a dlouhý dojezdy? Pak neváhejte ani minutu, protože elektrická jednokolka tohle vše nabízí. Není problém vyrazit do špatných terénů, díky větším kolům než jsou například u elektrokoloběžek. Navíc přenos a skladnost je asi ze všech elektrovozítek nejlepší. Nevýhodou je vyšší cena a obtížnější nauka.
 • Elektrická koloběžka Zatím nejvíce oblíbené elektrovozítko pro dospělé. Jízda je zábavná, dojedete poměrně daleko, pokud si dokoupíte náhradní baterie a je také skladná a snadno přenositelná. Elektrokoloběžky se nejčastěji u dospělých využívají k rychlejší dopravě.
 • Elektroboard – Tohle je spíše pro milovníky skateboardů. Pokud jsi milovníkem skateboardů, pak elektroboard prostě musíš mít. K mobilitě je také využitelný a dobře se přenáší. Bohužel nezvládá dobře nerovný povrch.
 • Elektrické brusle – Zábavné brusle, které jsou zábavné pro mnohé jen chvíli. Osobně jsem zkoušel dvoje cca na 3 hodiny, sice to byla zábava, ale nikdy mě to nedonutilo ke koupit. Raději si zabruslím na normálních bruslích. K mobilitě bych jej také nedoporučoval. Nezvládají každý povrch, mají krátkou dojezdovou dráhu a malou rychlost.
 • Hoverboard Tohle bych moc dospělým nedoporučoval. Za chvíli vás bude nudit kvůli rychlosti, dojezdu a omezené zábavě. K mobilitě do práce či k MHD rovněž není vhodný, kvůli rychlosti, dojezdu a velikosti.

Záleží, jaké si vyberete. Hoverboard a elektrická koloběžka nabízí velkou stabilitu a naučit se jezdit na nich je velmi snadné. Také elektrické jednokolky, elektroboardy nebo elektrobrusle jsou na naučení už obtížnější a každý si na ně netroufne

Pokud se jezdí bezpečně, ano je. Ale to vždy záleží na uživateli. Mezi nejbezpečnější elektrické vozítka řadí asi Hoverboard a elektrické koloběžky.

Elektrické jednokolky, elektrobardy a elektrické brusle jsou méně bezpečné a chce to více zručnosti k nauce. Avšak nabízí mnohem více zábavy a adrenalinu. Do Bungee jumpingu se taky nerozhodně každý, ale zážitek je neuvěřitelně silný a vzrušující.

Pokud však bude používat helmu a chrániče, nemusíte mít žádné obavy. Najezdil jsem přes 10 000 km a zatím jsem neměl žádné větší zranění, než odřenou ruku. Jezdívám i rychlostí 40 km/h a více. Vždy je to na uživateli, jak se bude na elektickém vozítku chovat.

Elektromobilita bude bezpečná, pokud budete vy opatrní. Nezapomeňte, že u dětí je vždy povinná a nutné helma, pokud je máte rádi.

Většina si představí, že elektromobilita není fyzicky náročná a rázem ztloustne. Tohle je pouze mýtus nebo špatná představa.

Musíte brát v potaz i to, že na elektrické koloběžce musíte stát například 10-20 km nebo na elektrické jednokolce musíte ještě vyrovnávat balanci do boků a na ní zase ujedete i 100 km. Sice nebudete tak unavení jako po jízdě na kole, ale i přesto po projížďce budete cítit, nějakou tu únavu a napětí v některých svalech.

Do 18 let je helma nezbytná a povinná. U dospělých záleží vždy na jejich uvážení. Pokud jedete nad 20 km/h v hodině, doporučoval bych chrániče a minimálně helmu. Nad 30 km/h by měla být helma nutností.