Elektromotorky recenze: maximální ochrana životního prostředí a nízké provozní náklady

Každý z nás denně cestuje za povinnostmi. Dojíždění bývá psychicky náročné. Denně na vás čeká přecpaná MHD a pár jejich spojů, které musíte stihnout, jinak se domů nedostanete.

Už jste přemýšleli o koupi auta, ale to se vám v přeplněné městské dopravě nevyplatí a je drahé. Na druhou stranu je kolo na takový typ jízdy nevhodné, mnohdy pomalejší a náročnější . A co takhle některý typ elektromotorky? Ukážeme vám, proč jsou do městské džungle jako dělané. Nejde jen o přemisťovaní, ale také o adrenalin spojený se zábavou.

Elektromotorky recenze: maximální ochrana životního prostředí
Elektromotorka - ZERO S ZF 7.2 11kW (2020)

ZERO S ZF 7.2 11kW

Výkon 11 kW; točivý moment 108 Nm; max. rychlost 139 km/h; dojezd až 132 km; potřeba řidičského oprávnění A1

Elektromotorka - Energica EsseEsse 9

Energica EsseEsse 9

Výkon 80 kW; točivý moment 180 Nm; max. rychlost 200 km/h; dojezd až 200 km; potřeba řidičského oprávnění A1

Elektromotorka - Energica Ego

Energica Ego

Výkon 107 kW; točivý moment 200 Nm; max. rychlost 240 km/h; dojezd až 200 km; potřeba řidičského oprávnění A1

Elektromotorka - Kuberg Start

Kuberg Start

Výkon 1 kW; max. rychlost 24 km/h; hmotnost motorky 21 kg; potřeba řidičského oprávnění NENÍ potřeba

Dejte sbohem přeplněným MHD

Elektro motorky pro dospělé jsou skvělým dopravním prostředkem, který oceníte především na kratší vzdálenosti, jako jsou vyjížďky po městě, nebo do blízkého okolí.

Jsou skvělým pomocníkem, který hravě nahradí MHD, nebo auto všude tam, kde doprava takzvaně praská ve švech. Elektromotorky jsou menší než auta, proto s nimi lehce projedete městem bez zdržování v kolonách, ale také zaparkujete kdekoliv bez problémů.

Milujete vymoženosti moderní doby? Už jste slyšeli o elektrické jednokolce? Jsou nejen elegantní, ale také výkonné. Přiblížíme vám, proč jsou elektrické jednokolky stále více oblíbené.

Elektromotorky jsou vhodné pro všechny

Tento dopravní prostředek je vhodný v podstatě pro každého, kdo se potřebuje dopravit z bodu A do bodu B a jsou pro něj auto, nebo kolo nevhodné. Díky velkému výběru typů, ale i výkonů, mohou elektro motorky řídit i ti, kteří nevlastní řidičský průkaz.

Elektromotorky jsou velmi lehké na ovládání, proto jejich řízení hravě zvládnou i začátečníci. Nepotřebují žádnou speciální údržbu a díky baterii jsou ekologicky velmi nenáročné.

Nemáte řidičský průkaz? Nevadí!

Je to překvapující, ale opravdu existují elektro motorky pro dospělé, které můžete řídit bez řidičského oprávnění. Jedná se o určitý typ elektroskútrů, které najdete v kategorii malých mopedů s elektro pohonem.

Výkonnostně jsou velmi podobné mopedům, nebo bicyklům. Počítejte však s tím, že jejich rychlost je omezená. Pohybuje se kolem 25 km/h. Je to kvůli právním předpisům, které musí elektroskútry bez nutnosti vlastnit řidičský průkaz, splňovat.

Jaké jsou typy elektromotorek?

Elektromotorky, stejně jako automobily, existují v několika různých variantách. Jejich nejpodstatnější rozdíl je ve výkonu, maximální dosažené rychlosti a dojezdové vzdálenosti.

Elektromotorku si můžete vybrat dle vašich požadavků a přizpůsobit váš výběr tomu, k čemu je chcete využívat. Jaké jsou hlavní typy těchto ekologických dopravních prostředků?

 • Terénní elektromotorky, které jsou vhodné na lesní a nezpevněné cesty.
 • Silniční elektromotorky jsou vhodné do města, ale také na výlety mimo váš domov.
 • Elektroskútry oceníte především k dojíždění na krátké vzdálenosti ve městě.
 • Univerzální elektromotorky jsou vhodné na všechny typy cest.

Sníte o divoké jízdě na skateboardu, ale váš fyzický stav vám namáhavé odrážení už nedovoluje? Máme pro vás řešení. Je jím elektrický skateboard, který vám budou závidět i vaše děti.

Elektromotorky jsou vhodné pro všechny a ekologické

Podle čeho vybrat elektromotorku?

Vybrat elektromotorku nemusí být vůbec snadné. Prvně je důležité si ujasnit, co od stroje očekáváte a kde ho budete používat. Chcete spíše dopravní prostředek, který nahradí vaše pravidelné cesty MHD, nebo stroj, který se vyrovná autu?

Pečlivě si váš nákup naplánujte a volbu stroje zohledněte tak, aby maximálně odpovídal vašim požadavkům. Jaké další hlavní ukazatele mohou ovlivnit váš výběr?

 • Finanční rozpočet. Kolik peněz jste ochotni do stroje investovat?
 • Do jakého terénu budete elektromotorku využívat?
 • Jaké budou vzdálenosti, které budete s elektromotorkou zdolávat?
 • Budete jezdit sám, nebo chcete, aby byl stroj schopen uvést i dva pasažéry?
 • Potřebujete elektromotorku uzvednout?
 • Jaké máte možnosti dobíjení baterky?
 • Barva a design. Jaký typ elektromotorky se vám líbí?

Péče je jednoduchá, ale důležitá

Elektro motorky pro dospělé jsou nejen jednoduché na ovládání, ale také na údržbu. Nejdůležitější je péče o elektrickou baterii. Pravidelně ji nabíjet a skladovat na suchém a stinném místě.

Elektromotorku nepřetěžujte a nepřekračujte její nosnost. Jen tak si zaručíte její maximální životnost. Pokud budete elektromotorku využívat pravidelně, nezapomeňte ji alespoň jedenkrát za rok vložit do rukou odborníků v servisu.

Stále nevíte, jaké elektrovozítko si vybrat? Přinášíme vám nejčastější dotazy, týkající se elektromobility. Už nemusíte složitě vyhledávat odpovědi na internetu.

+ Výhody elektrického vozítka Výhody elektromotorek

Skvělým parťákem do města, ale i na krátké výlety, tím vším jsou elektro motorky pro dospělé. Od klasických benzínových vynikají především nulovým ekologickým zatížením, a ještě k tomu je jízda na nich plynulá. Jaké jsou další výhody elektromotorek?

 • Náklady na provoz jsou minimální. Stačí baterku pravidelně dobíjet na elektrostanicích, nebo z vaší zásuvky.
 • Jsou jednoduché na ovládání, ale přesto je jejich výkon srovnatelný s benzínovými motorkami.
 • Při jízdě jsou tiché a plynulé. Jízdu si naprosto užijete.
 • Jejich ekologický provoz vám zajistí možnost jízdy i tam, kde je benzínovým strojům zakázáno jezdit. Například velká města.
 • Nepotřebuje speciální péči. Zapomeňte na výměny oleje a různých kapalin. Elektromotorky stačí pouze jednou za rok podrobit servisní prohlídce.
 • Možnost zakoupení kufru, nebo zadního nosiče, pokud vám nestačí zavazadlový prostor pod sedadlem.

- Nevýhody elektrického vozítka Nevýhody elektromotorek

Přes mnoho výhod jsme našli i pár nevýhod, které je dobré mít na paměti při pořizování elektro motorky. Přeci jen se jedná o investici a je důležité znát všechny klady, ale i mínusy spojené s nákupem tohoto stroje. Jaké nevýhody má elektromotorka?

 • Vyšší pořizovací cena. Která však kompenzuje nízké provozní náklady.
 • Omezený kilometrový dojezd, který závisí na výkonu baterky a jejího dobití.
 • Nutnost baterii pravidelně dobíjet, pokud budete používat stroj denně.
 • Časově náročné domácí dobíjení, které je v rozmezí 5 až 9 hodin.
 • Malá síť elektro dobíjecích stanic, kde je však dobíjení kratší než ze zásuvky doma.
Elektromotorka - ZERO S ZF 7.2 11kW (2020)

ZERO S ZF 7.2 11kW

Výkon 11 kW; točivý moment 108 Nm; max. rychlost 139 km/h; dojezd až 132 km; potřeba řidičského oprávnění A1

Elektromotorka - Energica EsseEsse 9

Energica EsseEsse 9

Výkon 80 kW; točivý moment 180 Nm; max. rychlost 200 km/h; dojezd až 200 km; potřeba řidičského oprávnění A1

Elektromotorka - Energica Ego

Energica Ego

Výkon 107 kW; točivý moment 200 Nm; max. rychlost 240 km/h; dojezd až 200 km; potřeba řidičského oprávnění A1

Elektromotorka - Kuberg Start

Kuberg Start

Výkon 1 kW; max. rychlost 24 km/h; hmotnost motorky 21 kg; potřeba řidičského oprávnění NENÍ potřeba

Doplňky, se kterými bude vaše jízda bezpečnější

Jako účastník silničního provozu nesmíte u elektromotorky zapomenout na vaši bezpečnost. Nic neriskujte a investujte do motorkářských doplňků, které jsou nejen stylové, ale dokáží výrazně snížit riziko poranění při pádu, nebo jakékoliv nehodě při vaší jízdě na elektromotorce. Do jakého vybavení se vyplatí investovat?

 • Základem je přilba, která dokáže zachránit před fatálními následky poranění hlavy při havárii. Navíc vás chrání před muškami a otravným hmyzem, který se vám může při vaší jízdě dostat na obličej.
 • Další skvělou pomůckou jsou rukavice, které vás ochrání jak před pádem na asfalt, tak před povětrnostními vlivy.
 • Pravidelní motorkáři si mohou pořídit speciální motorkářské oblečení, které je vyrobeno z kvalitních materiálů, to efektivně zajistí vaši bezpečnost při pádu z motorky.
 • Motorkářské boty nejsou nutností, ale ti, kteří mají rádi rychlou jízdu a plánují s elektromotorkou zdolávat velké vzdálenosti je určitě ocení.
 • Vhodnou investicí je páteřní chránič, takzvaný páteřák, který chrání vaši páteř při nehodě. Je vhodný pro delší vzdálenosti, pravidelné motorkáře, ale také pro ty, kteří milují terénní jízdu.

Hoverboard je trendem, který se těší stále větší popularitě. Děti ho milují a nedají na něj dopustit. Ukážeme vám, jak vybrat ten správný hoverboard pro vaši ratolest.

Co vás nejvíce zajímá o elektromotorkách?

1. Jaké existují baterie, které se používají k výrobě elektromotorek?

U elektormotorek se nejčastěji setkáte s dvěma typy baterií. První je nevyjímatelná. To znamená, že ji nemůžete vyjmout. Nabíjení takové baterie probíhá pomocí připojení nabíječky přímo do elektromotorky. Druhým typem jsou vyjímatelné baterie. Ty bez problému ze stroje vyndáte a přes noc je můžete nabít doma. Přitom vaše elektromotorka zůstane zaparkovaná na parkovišti.

2. Jaká je dojezdová vzdálenost elektormotorky?

Kilometrový rozsah dojezdu je individuální a záleží na typu elektromotorky. Rozpětí je opravdu široké. Základní modely disponují maximálním dojezdem například 40 kilometrů na jedno nabití. S těmi nejvýkonějšími stroji ale můžete dojet i 250 km. Proto při nákupu myslete na to, kam s elektromotorkou budete chtít cestovat.

3. Kolik stojí elektroskútry?

Pořizovací náklady elektroskútru se opět liší dle typu a výkonu. Všeobecně ceny začínají kolem 20 tisíc korun a dále se odvíjí podle vybavení, síle motoru, dojezdové vzdálenosti, nebo designu. Při pořizování elektroskútru doporučujeme zvolit oficiální výrobce, který má kladné hodnocení u zákazníků. Jen u takových máte jistotu záruky a kvalitního servisu. 

Vítr ve vlasech a parkování bez složitého hledání místa

Letní výlety do okolí a konec pravidelných tlačenic v MHD. To vše vám zaručí elektro motorky pro dospělé. Díky téměř nulovým emisím jsou ekologické, ale přesto výkonné.

Jejich pořizovací cena může být vyšší, na druhou stranu náklady na provoz a údržbu jsou minimální. Stačí je dobít přes noc v zásuvce a druhý den si na nich můžete vychutnat jízdu. Navíc jsou stylové a hravě s nimi všude zaparkujete. Co víc si můžete od motorového stroje přát?