Elektrokola recenze: zažijte svobodu v jízdě na kole a dojeďte ještě dále

Elektromobilita je trendem číslo jedna. Využijte jejího potenciálu při svých každodenních pochůzkách, nebo příležitostných výletech. Dopravní prostředek opatřený elektromotorem je totiž nejen ekologický, ale také šetří vaši peněženku.

Navíc s ním zdoláte daleko více kilometrů, a to za zlomek času. Sníte o dlouhých vyjížďkách na svém kole, ale vaše fyzička vám dovolí sotva pár kilometrů? Elektrokolo vám dokáže tento sen hravě splnit. Ukážeme vám, proč se investice do ekola rozhodně vyplatí.

Elektrokola recenze a zkušenosti

Šetří peníze

EKOkola jsou ekologické a dokáží šetřit vaší peněženku a fyzickou, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

S Elektrokoly bude snadnější zdolat delší a náročnější terén a vzdálenosti. Už nebudete omezeni fyzickým výkonem.

Mobilita

Elektrické kola můžete využívat na dojíždění do práce, po horských trasách a v turistice. Ušetříte čas a tolik se neunavíte.

Užijte si spoustu zábavy

Ekokola nabízí spoustu zábavy a nejsou nijak odlišná od klasických kol, proto zvládají totožný terén.

Elektrokolo vám usnadní život

Klasické kolo zná nejspíš každý. Elektrokolo se od toho obyčejného liší tím, že má navíc motor a baterii. Umístění těchto dvou komponentů na konstrukci kola závisí na typu a výrobci kola.

Tyto dvě součásti také zvyšují průměrnou váhu kola. Proto jsou klasická jízdní kola o něco lehčí než elektrokola. Nemyslete si však, že díky motoru nebudete muset na kole šlapat. Ekolo je poháněno kombinací elektrické energie a také lidské síly.

Chtěli jste někdy vyzkoušet jízdu na skateboardu, ale vaše fyzička vám to už nedovolí? Vyzkoušejte elektro skateboard a zažijte revoluci jízdy na prkně.

Elektrokolo - Sava e27 Carbon 4.0

Elektrokolo Sava e27 Carbon 4.0

materiál rámu: karbon, motor S motorem Bofeili 250 W, umístění motoru: středový motor, baterie 0,4 Ah, max. dojezd 90 km, 15 let záruka na rám

Elektrokolo - Cycleman MEB08 29"

Elektrokolo Cycleman MEB08 29″

Elektrokolo horské a elektrokolo 29″, pánské/dámské, pružinová vidlice, s motorem Bafang ve středu kola, hliníkový rám, velikost rámu s dojezdem 105 km

Elektrokolo - Sava e27 Alu 1.0

Elektrokolo Sava e27 Alu 1.0

 materiál rámu: hliník, motor S motorem Bafang 250 W, umístění motoru: motor v zadním náboji, baterie 0,3 Ah, max. dojezd 70 km, pružinová vidlice MOZO 27,5

Dopravní prostředek vhodný pro každého

Elektrokolo je skvělým parťákem do města, ale i pro vaše cyklovýlety. Pohodlně s ním dojedete do práce a o víkendu si s ním užijete dlouhou uklidňující vyjížďku po okolí. Jeho spektrum využití je veliké a rozhodně stojí za investici.

Elektrokolo šetří naši planetu díku elektrickému pohonu, a hlavně vaše nervy, které denně ztrácíte v přeplněné MHD. Navíc uspoří váš finanční rozpočet, a to díky pohodlnému nabíjení, které je velmi levné. Jeho výhody ocení každý, kdo se pravidelně pohybuje po městě, do práce nebo v přírodě.

Ebike a jeho výhody

Dopravní situace v naprosto každém městě začíná být neúnosná. I přes budování obchvatů jsou města přeplněná auty. Výfukové plyny devastují naši planetu a několika hodinové kolony zase vaše nervy. Elektrokola nabízí nespočet výhod, které využijete jak ve městě, tak na cyklostezce. Které jsou ty nejhlavnější?

 • Elektrokolo je rychlé. Budete ve svém cíli rychleji než na kole bez motoru.
 • Díky kombinaci elektrické energie a lidské síly ujedete daleko více kilometrů než na klasickém jízdním kole.
 • Vaše fyzička vám nebude bránit ve vašem výkonu. Motor vás podpoří a vy tak budete zvládat i fyzicky náročnější trasy.
 • Ebike vám zaručí nezapomenutelné zážitky. Můžete si s ním naplánovat výlety i do kopcovitých terénů, které byste si jinak netroufli.
 • Hravě s ním udržíte krok s fyzicky zdatnějšími kamarády, nebo partnery. Konečně na vás nikdo nebude muset při cyklovyjížďkách čekat.
 • Elektrokolo skvěle nahradí vaši MHD. Můžete s ním dojíždět do práce, vyřídit si pochůzky po městě, nebo třeba zajet na menší nákup.
 • Není nutná speciální péče, kromě pravidelného dobíjení.
 • Ekolo je jednoduché na ovládání. Proto je vhodné pro všechny generace.
 • Elektrokolo je šetrné k přírodě. Jeho ekologický provoz šetří planetu, ale také vaše finance.

Má elektrokolo nějaké negativní stránky?

Elektrokolo má nespočet výhod. Má vůbec nějaké nevýhody? Aby byl tento článek objektivní, prostudovali jsme mnoho uživatelských názorů a zkušeností. Jaké největší nevýhody zaznamenali zákazníci při používání elektrokola?

 • Vyšší hmotnost kola. To může být problémem pro ty, kteří musí více manipulovat s kolem. Například vynášení do patra a podobně.
 • Elektrokolo je finančně náročnější než obyčejné jízdní kolo.
 • Nutnost pečlivého plánování jízdy. Kolo ujede na jedno nabití určitý počet kilometrů. Poté je samozřejmě pojízdné, ale díky jeho vyšší hmotnosti je jízda na něm nepohodlná.
 • Elektrokolo je vhodné skladovat na suchém a stinném místě. Například v garáži nebo sklepě.
 • Baterie elektrokola se musí pravidelně dobíjet pro zachování její maximální životnosti. Platí to i při nepravidelném používání kola.

Váš potomek má nudných hraček plný pokoj. Co takhle hračka, kterou nenechá ležet v koutě? Dětská elektrická vozítka jsou dárkem, který vaše dítě potěší a zároveň i naučí.

Typy elektrokol

Trh s jízdními kolami nabízí nepřeberné množství typů a druhů elektrokol. Liší se podle barvy, velikosti, ale také třeba umístění motoru, nebo baterie na konstrukci kola.

Hlavní rozdíl v nich je především v účelu a typu terénu, ve kterém můžete s kolem jezdit. Všeobecně však jsou elektrokola, podobně jako klasická kola, rozděleny na čtyři typy. Jaké to jsou?

Městské elektrokolo

Už z názvu asi tušíte, že se bude jednat o kolo, které je vhodné především do rušného města. Je vhodné hlavně pro ty, kteří se chtějí zbavit nepohodlného dojíždění MHD.

Jednoduše s ním vyřídíte pochůzky po městě a zajedete si na nákup. Je lehčí a má zpravidla nižší rám, který je uzpůsobený častějšímu sesedávání a nasedávání. Většinou bývá už předem vybaveno dobrým ostrým předním světlem a dalšími odrazkami, které jsou důležité pro bezpečnou jízdu v městském provozu. 

Horské elektrokolo

Opět název napoví mnoho. Horské elektrokolo je vyrobeno pro náročnou jízdu terénem. Ocení ho především ti, kteří hledají pestré sportovní vyžití. Aby tento typ elektrokola zvládl drsný terén, nechybí mu odpružená vidlice, široké gumy, hydraulické brzdy a kvalitní elektronické vybavení. Samozřejmostí je přehazovačka s vyšším počtem převodů, aby byla jízda do kopců co nejpohodlnější.

Krosové elektrokolo

Tento typ kola najdete i pod pojmem trekové kolo. Jedná se o druh kola, který je v podstatě kombinací městského a horského kola. Pokud máte v plánu jezdit po městě, ale i po cyklostezce, je tento typ kola tím pravým pro vás. Spojuje výhody městského a horského kola do jednoho. Jedná se v podstatě o jejich mezistupeň. Jen pozor na určitou omezenost některých vlastností.

Skládací elektrokolo

Trápí vás nedostatek místa? Rádi byste si pořídili malý a skladný dopravní prostředek, ale elektrokolo je pro vás moc velké a elektrokoloběžka moc malá? Máme pro vás skvělou zprávu.

Elektrokolo si totiž můžete pořídit i ve skládací variantě. Je vhodné pro krátké vyjížďky v okolí vašeho bydliště. Ocení ho také ti, kteří disponují menšími skladovacími možnostmi. Jeho složení a rozložení máte hotové za pár sekund.

Stále nevíte, jaké elektrovozítko by mohlo být to vhodné pro vás? Přinášíme vám nejčastější dotazy o elektromobilitě. Teď už se určitě rozhodnete, jaký typ si pořídit.

Víte, jak vybrat elektrokolo?

Jak vybrat elektrokolo?

Pořizovací cena elektrokola není zanedbatelná. Proto je důležité před jeho nákupem pečlivě vybrat vhodný typ pro vás. Nechcete přece, abyste pak svojí investice litovali.

Při výběru vhodného typu pro vás určitě nespěchejte a vyčleňte si na rozhodování dostatek času. Není na škodu se zeptat ve vašem blízkém okolí, zda někdo elektrokolo nevlastní. Jak vybrat elektrokolo a jaké hlavní otázky si položit při výběru elektrokola?

 • Jaké jsou vaše finanční možnosti? Jaká je minimální a maximální částka, kterou chcete do elektrokola investovat?
 • K čemu budete elektrokolo využívat? Půjde o cesty do práce, drobné nákupy, cyklovýlety o víkendu, nebo kombinaci obojího?
 • Jaký výkon a výdrž od kola požadujete? Budete jezdit krátké trasy po městě, nebo dlouhé výlety v terénu?
 • Budete potřebovat nějakou výbavu navíc? Je možné přimontovat nosič na kolo, nebo externí GPS navigaci?
 • Jaké jsou vaše požadavky na design elektrokola?
 • Jaká je vaše výška, hmotnost a fyzická zdatnost?

Péče o elektrokolo je nenáročná

Péče o elektrokola je velmi jednoduchá. Před usednutím na něj zkontrolujte veškeré komponenty. Především brzdový systém a stav nabití baterie. Jednou ročně nebo po určitém počtu ujetých kilometrů, je vhodné kolo zavést do cykloservisu na servisní prohlídku.

Zaručíte si tím jeho delší životnost a předejdete případným poruchám. Samozřejmostí je pravidelné dobíjení baterie, nikdy by se neměla úplně vybít. Ekolo skladujte na suchém místě, které je chráněno proti povětrnostním podmínkám.

Milujete moderní věci? Žijete technikou a nenecháte si ujít žádnou novinku? Prozradíme vám, proč může být jednokolka tím pravým dopravním prostředkem pro vás.

Jaké cyklo pomůcky se vyplatí k elektrokolu dokoupit?

Tak jako klasické jízdní kolo, tak i elektrokolo většinou koupíte pouze se základním vybavením. Proto je vhodné nezapomenout si dokoupit další pomůcky. Jednou z nejdůležitějších je cyklistická helma.

Dále pak záleží na tom, kam s kolem pojedete. Po městě určitě oceníte nosič na nákup. Blatníky a kryt na řetěz, vás účinně ochrání před městským prachem, deštěm a mazem. Vhodné je přikoupit kvalitní přední a zadní světlo.

Co vás nejvíce zajímá o elektrokolech?

1. Jakou má elektrokolo maximální rychlost?

Maximální povolená rychlost je pro elektrokola stanovena zákonem. Jedná se o rychlost 25 km/h a výkon maximálně 250 W. Směrnice počítá s 10 % odchylkou, takže můžete jet i o něco málo rychleji. Nicméně některá kola disponují takzvaným off-road režimem, který umožňuje vyšší výkon motoru. S takovým kolem však nesmíte na silnici, ani na cyklostezku.

2. Jaký je dojezd elektrokola?

Dojezd ekola záleží na více faktorech. Ovlivňuje ho terén, styl jízdy, kapacita baterie, ale také například vaše hmotnost. Dále záleží také na typu kola. Na trhu můžete vybírat z elektrokol, které mají dojezd od 40 do 120 kilometrů. Lze však říci, že elektrokolo ujede na jedno nabití průměrně 80 až 90 kilometrů.

3. Je nutné vlastnit řidičský průkaz pro užívání elektrokola?

Protože je rychlost a výkon elektrokol omezen, není nutné vlastnit řidičské oprávnění. Nicméně i cyklista je účastníkem dopravního provozu, a proto musí dodržovat pravidla silničního provozu stejně tak, jako řidič auta. Platí to i pro užívání alkoholu před jízdou.

Elektrokolo se postará o nezapomenutelnou jízdu

Elektrokolo je dopravním prostředkem, s kterým se pohodlně dostanete všude tam, kam s jízdním kolem, ale s jedním velkým rozdílem. Zvládnete to o dost rychleji a vynaložíte na to mnohem míň námahy.

Je skvělým společníkem pro všechny, kteří dojíždí do práce MHD, nebo se jim nechce chodit pěšky na nákupy. Elektromotor vám také pomůže zdolat více kilometrů a kopcovitý terén. Dejte sbohem nudným a krátkým vyjížďkám. Elekolo vám dá svobodu a přinese nové zážitky.

Přeje si vaše ratolest hoverboard a vy nevíte, co to je? Ukážeme vám, o co se jedná a navíc vysvětlíme, proč je kolonožka skvělým dárkem pro každé dítě.