Dětská elektrická vozítka: hračka, která vaše dítě potěší a zároveň naučí

Blíží se vašemu dítěti narozeniny a vy si zase lámete hlavu, co mu koupit za dárek? Klasických hraček má už plný pokoj. Vy byste mu rádi pořídili něco užitečného. Něco, co by podpořilo jeho rozvoj.

Měl by to být dárek, který ho jen tak neomrzí. Máme pro vás řešení – dětská elektrická vozítka. Tyto malé dopravní prostředky si zamiluje nejen vaše dítě, ale i vy. Ukážeme vám, proč vám dětské elektrické autíčko nesmí chybět ve vašem vozovém parku.

Dětská elektrická autíčka

Elektrická autíčka jsou kopií velkých aut

Dětská elektrická vozítka jsou na našem trhu k dostání v různých variantách. Můžete vybírat z různých druhů motorek, bugin, nebo třeba traktorů. Nejoblíbenější jsou však elektrická autíčka pro děti. Jedná se totiž o věrné kopie klasických aut.

Jsou propracovány téměř dokonale a k nerozeznání od velkých originálů. Rádio, chromované prvky a také světelné efekty jsou už standardem těchto vozítek. Vaše malé ratolesti určitě milují všechny dospělé věci, proto jsou elektrická autíčka pro děti dárkem, který je nadchne.

Oblíbené modely dětských elektro vozítek

Dětské elektrické autíčko - BMW M6 GT3 schwarz

BMW M6 GT3 schwarz

Dětské elektrické auto vhodné pro holky i kluky v designu luxusního sporťáku, nosnost do 30 kg, 2 výkonné hnací motory, hluk motoru při startu, bezklíčové startování tlačítkem startu, rozměry auta: 135,5 cm×65 cm×35 cm, hmotnost auta: 10,7 kg, doba jízdy na jedno nabití: 90 min, vhodné od 3 let

Dětské elektrické autíčko -Bentley EXP 12 Prototyp

Bentley EXP 12 Prototyp

Dětské elektrické auto vhodné pro holky i kluky, nosnost do 30 kg, rozměry auta: 108 cm×60 cm×43 cm, hmotnost auta: 14,5 kg, maximální rychlost: 5 km/h, doba jízdy na jedno nabití: 3 h, celkový výkon motorů: 70 W, potřeba dokoupit 2 ks baterií AAA typu, vhodné od 3 let,

Dětské elektrické autíčko -Audi Q7

Audi Q7

Dětské elektrické auto vhodné pro holky i kluky, nosnost do 35kg, rozměry auta: 121 cm×72 cm×59 cm, hmotnost auta: 24,5 kg, maximální rychlost: 7 km/h, doba jízdy na jedno nabití: 2h, celkový výkon motorů: 90 W, potřeba dokoupit 2 ks baterií AAA typu, vhodné od 3 let,

Dětské elektrické autíčko - Mercedes Unimog

Mercedes Unimog

Vhodné pro holky i kluky, nosnost do 35 kg, rozměry auta: 130 cm×85 cm×84 cm, hmotnost auta: 33 kg, maximální rychlost: 7 km/h, doba jízdy na jedno nabití: 3h, celkový výkon motorů: 140 W, potřeba dokoupit 2 ks baterií AAA typu, vhodné od 3 let,

Dětské elektrické autíčko - BMW X6 M

BMW X6 M

Dětské elektrické auto vhodné pro holky i kluky, nosnost do 30 kg, rozměry auta: 145 cm×101 cm×67 cm, maximální rychlost: 6 km/h, doba jízdy na jedno nabití: 3h, potřeba dokoupit 2 ks baterií AAA typu, vhodné od 3 let

Dětské elektrické autíčko - Mercedes-Benz A 45 AMG

Mercedes-Benz A 45 AMG

Dětské elektrické auto vhodné pro holky i kluky, nosnost do 35 kg, rozměry auta: 120 cm×76,3 cm×55,2 cm, hmotnost auta: 19 kg, maximální rychlost: 6 km/h, doba jízdy na jedno nabití: 180 min, potřeba dokoupit 2 ks baterií AAA typu, vhodné od 3 let,

Máte doma už větší dítě a elektrické autíčko by bylo pro něj moc dětské? Co takhle vyzkoušet hoverboard se speciálním přídavným vozíčkem? Klasický hoverboard můžete tak využít dvěma způsoby.

Elektrická autíčka pro děti a jejich výhody

Mezi největší výhody elektrických autíček pro děti patří fakt, že si jízdu v nich vaše dítě užije na sto procent. Jejich ovládání je primitivní a dítě se princip naučí v podstatě hned. Děti rády dělají dospělácké věci. Řízení auta je jednou z nich. Jaké další výhody mají elektrická autíčka pro děti?

 • Perfektní vzhled, který věrně napodobuje velká auta a to například včetně kožených sedaček, nebo chromovaných doplňků.
 • Možnost zabavení dvou dětí. Elektrická autíčka zakoupíte i dvoumístná. Pokud tedy máte děti dvě, autíčko obě hravě zabaví.
 • Velký výběr modelů a typů. Dnešní moderní doba nepřestává vyrábět nové a nové modely. Proto je trh s elektrickými vozítky zaplněn novinkami. Můžete si vybrat z několika desítek typů a značek autíček.
 • Dálkové ovládání, které je skvělé pro bezpečnost vašeho dítěte. To oceníte především u menších dětí. Budete mít jistotu, že můžete mít kontrolu nad jeho jízdou.
 • Hračka, která podporuje rozvoj dítěte. Řízení je činnost, která rozvine reflexy vašeho dítěte. Naučení se systému jízdy zase podporuje vývoj logického myšlení.

Nevýhody elektrických autíček

Nevýhody těchto mini značkovým aut se hledaly velmi těžko. Mít v garáži Audi nebo BMW je přece snem každého muže. Ale abychom byli objektivní prozkoumali jsme různá diskuzní fóra. Jaké nevýhody vozítek se objevovaly nejčastěji?

 • Kratší doba jízdy. Jedna hodina nebo dvě hodiny jízdy v autíčku utečou jako voda. Mnoho uživatelů by uvítalo více provozních hodin.
 • Velké rozměry vozítka. Elektrická autíčka jsou mini verzí klasických aut. Proto jsou v porovnání s jinými elektrickými vozítky o dost větší. Celkově jsou pak rozměrnější a objemnější než třeba elektro koloběžka, nebo hoverboard.
 • Nutnost prostoru pro skladování vozítka. Kvůli větším rozměrům a také elektronice, která je zabudovaná v autíčku počítejte s tím, že si budete muset vyhradit prostor, kde elektrické vozítko zaparkujete.

Baterie a motor ovlivňuje výkon vozítka

Elektrická autíčka pro děti fungují díky elektrické baterii. Tu samozřejmě můžete po vybití opět nabít. Elektrická baterie, která je umístěna v autíčku pohání motor, který rozpohybuje vozítko. Tak jako u klasických aut, tak i tyto vozítka můžete vybírat dle výkonnostních parametrů.

Obecně se jedná o vozítka s jedním až čtyřmi motory. Důležitý je také výkon tohoto motoru, který je v rozpětí 6 až 24 V. Zde platí klasická úměra, která udává cenu. Čím je ve vozítku více motorů a čím jsou výkonnější, tím je cena vozítka vyšší.

Elektrická vozítka jsou trendem, který si nesmíte nechat ujít. Rádi byste se o nich dozvěděli více informací? Přinášíme vám nejčastější dotazy týkající se elektromobility.

Špičkové dětská elektrická autíčka

Jak vybrat správný model pro vaše dítě?

Tak jako u jiných hraček, tak i elektrická autíčka pro děti existují v několika variantách. Občas je velmi těžké vybrat ten vhodný pro vaši ratolest. Navíc pokud takovou hračku kupujete poprvé, můžete se v záplavě možností cítit ztraceni. Jak vybrat ten správný a co rozhoduje při výběru vozítka?

 1. Váš finanční rozpočet

Peníze jsou nejpodstatnějším faktorem, který ovlivní váš výběr. Stanovte si částku, kterou můžete za elektrické autíčko utratit. Určitě si však nestanovujte přesnou fixní cifru, ale spíše finanční rozpočet.

Váš výběr bude jednodušší a vy budete více flexibilní v rozhodování. Možná budete překvapeni, ale někdy i tisíc korun dokáže ve výkonu, nebo vzhledu vozítka udělat velký rozdíl.

 1. Věk a váha vašeho malého řidiče

Velmi podstatnou věcí u dětských elektrických vozítek je věk a hmotnost řidiče. Protože ne všechny vozítka se hodí pro každou věkovou kategorii. Výrobci však myslí na vše a svoje výrobky přizpůsobili poptávce.

Proto můžete bez problému koupit elektrická autíčka pro děti úplně nejmenší až po ostřílené jezdce. Dětské elektrické autíčko je tedy vhodné pro řidiče od 3 let až do 12 let a více.

 1. Terén, v kterém bude vaše dítě jezdit

Při výběru vozítka rozhodně nezapomeňte zohlednit i terén, po kterém s největší pravděpodobností bude vaše dítě jezdit. Ten nejvíce ovlivňuje životnost kol, které dostávají při jízdě nejvíce zabrat.

Plastová kola se hodí na asfaltovou silnici. Speciální gumová pak do menšího terénu. Tam také doporučujeme vybrat i vyšší výkon motoru. To především proto, aby vozítko vyjelo stoupání vozovky bez problému.

 1. Vzhled elektrického autíčka

Dětské elektrické autíčko se musí především líbit obdarovanému. Máte doma některou světovou automobilní značku a rádi byste vaší ratolesti koupili jeho mini verzi? Není problém.

Trh nabízí doslova zmenšeniny klasických dospěláckých aut. Elektrická autíčka jsou stříkána opravdovým lakem s metalízou. Výjimkou nejsou ani chromované prvky. Nejnovější modely se dokonce pyšní koženým čalouněním a různými elektronickými vychytávkami.

Kolik zaplatíte za dětské elektrické autíčko?

Elektrická autíčka pro děti pořídíte od pár tisícikorun až po několik desítek tisíc korun. Záleží na vašem finančním rozpočtu a také tomu, co od vozítka očekáváte. Pokud chcete výkonný Jeep, který vyveze řidiče i po lese, pak počítejte s vyšší cenou, než u autíčka, které má nižší výkon a je vhodný spíše na malé vzdálenosti kolem domu. Roli také hraje designové provedení vozítka a různé doplňky jako je například MP4 přehrávač.

Jízda v autíčku je jednoduchá

Dětská elektrická vozítka jsou velmi jednoduchá na řízení. Stačí si do něj sednout a vyjet. Elektrické autíčko se ovládá podobně jako auto, které nemá spojku. Využívá tedy pouze rychlostní a brzdící pedál.

Podle věku řidiče a vašeho výběru vhodného modelu dokonce můžete ovládat dětské elektrické autíčko i na dálku pomocí ovladače. Díky němu můžete řízení převzít plně do svých rukou. To ocení především rodiče velmi malých řidičů.

Koloběžka je na trhu už od nepaměti. Dřív jste jízdu na ní milovali, ale teď vás odrazuje fyzicky náročné odrážení? Řešením je elektrokoloběžka, která se stane vaším oblíbeným dopravním prostředkem třeba do práce.

Odpovídáme na časté dotazy o elektrických autíčkách

 1. Jak dlouho jede elektrické autíčko na jedno plné nabití?

Nové autíčko a tudíž nová baterie se postará o jednu až dvě hodiny jízdy. Ale je nutné k tomuto času zohlednit zatížení a také povrch, po kterém elektrické autíčko jezdí. Další roli v délce jízdy má také kapacita baterie a počet motorů. Čím vyšší kapacita a čím více motorů, tím delší výdrž autíčka v provozu na jedno nabití.

 1. Je nutné dětské elektrické autíčko speciálně skladovat?

Elektrické autíčko je vlastně takové mini auto. Proto není vhodné ho skladovat volně například na zahradě a nechávat na něj působit povětrnostní podmínky. Dětská elektrická vozítka jsou vybavena elektrickým zařízením a to je doporučováno skladovat na suchém a stinném místě. Ideální místo je pro ně garáž. Nezapomínejte i v průběhu zimy, kdy je vozítko uskladněné pravidelně baterii dobíjet. Zajistíte si tak delší životnost hračky.

 1. Jak dlouho se baterie nabíjí?

Délka nabíjení závisí na mnoha faktorech. Při stoprocentním vybití, které se mimo jiné nedoporučuje, se nabíjí výrobek 6 až 8 hodin. Tato doba se však liší model od modelu. Vliv na dobíjecí čas má i stáří baterie. Výrobci doporučují dobít autíčko po každém použití. Zvýšíte tím tak životnost baterie. Pro dobíjení určitě používejte jen originální nabíjecí kabel, který vám zajistí optimální přívod energie.

 1. Proč koupit elektrické autíčko s dálkovým ovládáním?

Dálkové ovládání je skvělým bezpečnostním prvkem. To platí nejen pro autíčka pro nejmenší děti. Díky němu může dospělý plně převzít nad elektrickým vozítkem kontrolu. Nikdy totiž nevíte, kdy se dítě ocitne v situaci, kterou špatně vyhodnotí a nebude si umět pomoci. Vybírat můžete z ovládání, které se automaticky spáruje, nebo takové, které je nutné zapnout na palubní desce, jinak nebude fungovat.

 1. Kolik míst na sezení je v autíčku k dispozici?

Elektrická autíčka pro děti disponují většinou jedním až dvěma místy k sezení. Samozřejmostí jsou bezpečnostní pásy, které jsou velmi podobné pásům ve velkém autě. Technický popis a rozměry sezení jsou vždy uvedeny v návodu, nebo přímo na obalu výrobku. Nicméně se nemusíte bát, že by bylo sezení v autíčku nepohodlné. Křesla jsou většinou polstrovaná a ergonomicky tvarovaná.

Elektrické autíčko je hračka, kterou vaše dítě nenechá v koutě

Dětské elektrické autíčko se postará o mimořádný zážitek, který se zapíše do života vaší ratolesti. Díky němu už nebude vaše dítě sedět u počítače, nebo sledovat pohádky na tabletu. Elektrické autíčko doslova vytáhne vaše potomky ven na čerstvý vzduch.

Bonusem navíc je fakt, že tyto vozítka jsou úžasnou pomůckou pro rozvoj vašeho dítěte. Podporuje rozvoj reflexů a logického myšlení, které je nutné používat při řízení. Elektrické autíčko je skvělým dárkem, který děti nejen potěší, ale i něco nového naučí.

Rádi sledujete nejnovější trendy a nikdy vám neunikne žádná novinka? Tím pádem je vhodným elektrickým vozítkem pro vás jednokolka. Její futuristický vzhled vás ohromí.