Elektrický skateboard: revoluce jízdy na prkně

Chtěli jste někdy zkusit jízdu na skateboardu, ale namáhavé odrážení vás od toho odradilo? Teď je ten pravý čas váš sen uskutečnit. Elektromobilita je stále více populární. Díky tomuto trendu mohli techničtí odborníci zpřístupnit mnoho sportů.

Dokonce i pro osoby, které nejsou příliš fyzicky zdatné. Bezesporu jste už slyšeli o elektrokolech, nebo elektrických koloběžkách. Ale věděli jste, že i takový ikonický sport, jako je skateboarding dostal nový rozměr? Ukážeme vám, proč začít uvažovat o koupi elektro skateboardu.

Elektrický skateboard

Šetří peníze

Elektrovozítka jsou ekologické a dokáží šetřit vaší peněženku, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

Elektrické vozítka nejsou pouze o zábavě, ale ušetří vám až 70% času, při transportu z místa A do místa B.

Mobilita

Elektrovozítka můžete využívat na dojíždění do práce, k MHD nebo i k turistice. Ušetříte čas a neunavíte se.

Užijte si spoustu zábavy

Elektrovozítka nabízí spoustu zábavy a nejen to. Můžete si vyrazit na vzdálená místa, bez fyzické náročnosti.

Elektro skateboard - Inmotion K1

Elektro skateboard – Inmotion K1

Elektro longboard maximální dojezd 8 km, maximální rychlost 20 km/h, výkon 150 W, ovládání rychlosti pohybem těla, hmotnost 3,6 kg, maximální nosnost 90 kg

Elektro skateboard - Eljet Single Power

Elektro skateboard – Eljet Single Power

Elektro longboard maximální dojezd 10 km, maximální rychlost 15 km/h, výkon 250 W, ovládání rychlosti dálkové ovládání, hmotnost 3,8 kg, maximální nosnost 120 kg

Elektro skateboard - Eljet Single drive

Elektro skateboard – Eljet Single drive

Elektro longboard maximální dojezd 25 km, maximální rychlost 25 km/h, výkon 1800 W, ovládání rychlosti dálkové ovládání, hmotnost 6,8 kg, maximální nosnost 120 kg

Elektrické longboardy a elektro skateboardy: jaký je v nich rozdíl?

Existují dva typy prken, které se na první pohled liší, avšak v základu jsou stejná. Nejpodstatnější rozdíl je v délce a také v šířce. Elektrické longboardy se od elektro skateboardů liší tím, že je jejich deska delší a jsou také širší.

Jejich kolečka jsou navíc měkká a tak se hodí i na nerovný povrch. Díky těmto faktům se elektrické longboardy doporučují začátečníkům a také pro ty, kteří s ním chtějí pravidelně cestovat po městě, do práce, nebo do školy.

Hoverboard, známý pod pojmem kolonožka, je velmi oblíbený především u dětí. Poradíme vám, jak vybrat ten správný i pro vašeho potomka.

Elektrický skateboard a jeho výhody

Samojezdící skateboard je ekonomicky výhodný dopravní prostředek, který využijete při svých krátkých cestách. Je tedy vhodný nejen pro děti, ale také i pro dospělé.

Hravě nahradí kolo, nebo skútr, který jste doposud využívali pro krátké pochůzky po městě. Bez problému ho uložíte do skříňky, je totiž skladný a stejně velký, jako klasický skateboard. Jaké jsou jeho další výhody?

 • Nemusíte se odrážet. Elektromotor vyřeší pohyb prkna za vás.
 • Ovládání rychlosti je ve vašich rukou. Díky bezdrátovému ovladači, nebo mobilní aplikaci.
 • Dostatečný dojezd, který činí 15 až 40 km. Záleží na zvoleném modelu.
 • Vysoká rychlost, která se pohybuje kolem 25 km/h.
 • Je vhodný pro všechny věkové skupiny.
 • Nízké pořizovací náklady oproti jiným elektro vozítkům.
 • Nabídka přístrojů zohledňuje možnost zvolit typ elektro boardu podle terénu.
 • Pokud se vybije baterie, i tak je prkno funkční a lze s ním dojet zpátky (odrážením).
 • Funguje zde rekuperace energie. Pokud brzdíte, energie se vrací zpátky do motoru.

Nevýhody, které má samojezdící skateboard

Elektrických jezdících prostředků nabízí trh nepřeberné množství. Každý z nich má určité výhody, ale také nevýhody. Které nevýhody jsme zaznamenali u elektro skateboardu?

 • Nutnost pravidelného dobíjení, bez kterého je přístroj funkční, avšak jízda na něm je fyzicky náročnější.
 • Nevhodný pro děti do 20 kg. Tato váha odpovídá minimální nosnosti elektro skateboardu a to z důvodu bezpečnosti.
 • Pro začátečníky je vhodné jezdit s chrániči a přilbou. Jízda na skateboardu chce trochu cviku.
 • Vaše váha ovlivňuje dojezd. Čím je vaše váha vyšší, tím více energie musí motor vynaložit. Tím pádem se zkracuje i dojezdová kilometráž prkna.
 • Skladování na suchém a stinném místě. Přeci jen se jedná o elektrický přístroj, proto by měl být vhodně uskladněn v případě delšího nepoužívání.

Vše je ukryto pod deskou

Skateboard elektro funguje na velmi jednoduchém principu. Vše se odehrává na spodní straně elektro skateboardu. Díky připevněnému elektromotoru se můžou kolečka doslova sama hýbat.

Proto není nutné vyvinout jakoukoliv vaši fyzickou sílu na to, aby se elektro skateboard rozjel. Jde vlastně o takový samojezdící skateboard. Vedle elektromotoru najdeme akumulátor a také další nezbytnosti nutné pro jeho úspěšné nabití a zajištění regulace jeho rychlosti.

Připadá vám elektro skateboard moc moderní, ale přitom byste si rádi vyzkoušeli jízdu na elektro vozítku? Řešením může být elektrická koloběžka. Představíme vám její přednosti.

Elektro skateboard - Inmotion K1

Elektro skateboard – Inmotion K1

Elektro longboard maximální dojezd 8 km, maximální rychlost 20 km/h, výkon 150 W, ovládání rychlosti pohybem těla, hmotnost 3,6 kg, maximální nosnost 90 kg

Elektro skateboard - Eljet Single Power

Elektro skateboard – Eljet Single Power

Elektro longboard maximální dojezd 10 km, maximální rychlost 15 km/h, výkon 250 W, ovládání rychlosti dálkové ovládání, hmotnost 3,8 kg, maximální nosnost 120 kg

Elektro skateboard - Eljet Single drive

Elektro skateboard – Eljet Single drive

Elektro longboard maximální dojezd 25 km, maximální rychlost 25 km/h, výkon 1800 W, ovládání rychlosti dálkové ovládání, hmotnost 6,8 kg, maximální nosnost 120 kg

Jak vybrat správný elektrický skateboard pro vás?

Přesto, že se jedná o poměrně horkou novinku, můžete si vybrat z několika desítek typů. Ty jsou přesně vytvořeny na míru zákazníkům, kteří mají různé požadavky.

Je rozdíl, zda si budete pořizovat samojezdící skateboard pro zábavu, nebo na cestování. Jak vybrat ten správný pro vás? Odpovědi na tyto otázky vás dovedou k pravému modelu přímo pro vás.

Jaký je váš cenový rozpočet?

Tak jako u všeho, tak i u elektro boardů existuje několik cenových variant. Záleží jen na vás, kolik jste ochotni do tohoto přístroje investovat. Pokud nevíte, který zvolit, upřednostněte zlatou střední cestu. Tedy model, který není nejlevnější, ale zároveň nejdražší.

Budete mít tak jistotu, že si jízdu na něm vychutnáte nejvíce. Pokud jste ostřílený jezdec, nešetřete a zainvestujte do nejnovějšího modelu, který vám zaručí maximální výkon.

Kdo bude elektro skateboardu využívat?

Budete to vy, jakožto dospělý, nebo vaše ratolest? To rozhodně zohledněte při svém výběru. Prkna se totiž liší nejen svojí nosností, ale i výkonem a výdrží. Pokud chcete jezdit do práce, volte rozhodně vyšší výkon, s kterým budete rychlejší a dojedete dál.

Dětem naopak stačí nižší modely, které jsou určené spíše na jízdu kolem domu. Pro nejmenší byly vytvořeny modely, u kterých lze uzamknout motor, a tudíž s ním váš potomek bez dovolení nemůže odjet.

Kde budete s elektro skateboardem jezdit?

Silnice, nebo terén? Základní elektrické skateboardy jsou vybaveny malými a pevnými kolečky. Ty jsou určené především na silnice a pevné povrchy, například cyklostezky. Pokud máte v plánu vyrazit i například na polní nebo lesní cestu sáhněte po terénních modelech.

Ty mají speciálně přizpůsobenou konstrukci na tento typ cest. Počítejte však s tím, že kvůli vyššímu výkonu, který bude muset elektro skateboard na nerovných cestách vyvinout, bude jeho dojezdová kilometráž nižší než u silničních modelů.

Elektrovozítka začínají být velkým fenoménem. Nevíte, které by bylo pro vás to pravé? Odpovíme vám na vaše nejčastější dotazy.

Kolik stojí samojezdící skateboard?

Ceny elektrických skateboardů a elektrických longboardů začínají na zhruba 5 000 Kč. Ale můžete si pořídit i za 30 000 Kč. Vše záleží na vašem rozpočtu a také na tom, co od elektro skateboardu očekáváte.

Ty nejdražší se můžou pyšnit skvělými vychytávkami, jako jsou například karbonová deska, která je o dost lehčí než klasická dřevěná. Nebo také bezdrátovým nabíjením, díky kterému stačí prkno pouze přiložit k nabíječce. Odpadá tedy nutnost složitého rozmotávání kabelu a jeho fyzického používání.

Srovnávač TOP elektro skateboardů

fffffff

Jízda na elektro skateboardu je jednoduchá

Pokud jste už někdy stáli na klasickém skateboardu, bude pro vás učení jízdy na elektro skateboardu jednodušší. Ale i ti, kteří na prkně nikdy nestáli, nemusí mít strach. Směr jízdy totiž ovládáte pohybem těla, tak jako u běžného skateboardu.

Tedy přenášením váhy ze strany na stranu. Jediný rozdíl je v rychlosti, kterou si můžete díky bezdrátovému ovládání zvolit sami. Toto ovládání existuje ve formě ručního ovladače, nebo aplikace v mobilu. Odpadá tedy nutnost pravidelného odrážení. To za vás vyřeší motor.

Na co se nejvíce ptáte?

Není elektro skateboard spíše pro děti?

Samojezdící skateboard určitě není pouze pro děti. Vše je pouze o nosnosti. Pevné modely desek mají nosnost 120 až 150 kg. Pokud tedy nemáte problém s nadváhou, není problém si přístroj pořídit a jezdit na něm. Elektrický skateboard je skvělým pomocníkem, který vás zaveze na schůzku, nebo do práce. Je rychlý, pohodlný a také přenosný.

Od jakého věku může dítě jezdit na elektro skateboardu?

Věk nehraje při výběru elektro skateboardu velký vliv. Důležitá je opět nosnost. Musíte počítat s tím, že elektrické skateboardy mají minimální nosnost, kterou je nutné splnit, aby se přístroj rozjel. Ta je většinou uvedena výrobcem na obalu výrobku, nebo v návodu. Minimální zatížení přístroje bývá průměrně kolem 20 kg. Proto se na nich úplně malé děti nesvezou.

Jaký je průměrný dojezd samojezdícího skateboardu?

Dojezd každého přístroje je uveden výrobcem v návodu, nebo přímo na obalu výrobku. Tato vzdálenost je většinou zprůměrována a testována na osobách vážících 75 kg (pokud není uvedeno jinak).

Všeobecně lze konstatovat, že nový elektrický skateboard ujede 15 až 30 km. Před delší jízdou doporučujeme vzdálenost vyzkoušet takzvaně nanečisto. Určitě si nepřejete, aby se vám přístroj z ničeho nic vybil a vy zůstali někde uprostřed trasy s vybitým vozítkem.

Proč si pořídit elektrický skateboard ještě dnes?

Samojezdící skateboard je skvělým pomocníkem pro každodenní využití. Díky němu překonáte rychleji vzdálenosti, které jste běžně chodili pěšky. Výborný je pro kratší cesty do práce, nebo třeba do školy.

Díky tomu, že je poměrně lehký (průměrně kolem 7 kg), ho můžete bez problému přenést, kam budete potřebovat. Elektrický motor vám ušetří namáhavé odrážení, které díky němu kompletně odpadá. Úžasné je, že si rychlost jízdy ovlivňujete pouhým dotykem na ovladači. To stojí za vyzkoušení, nemyslíte?

Přemýšlíte spíše o elektrické jednokolce, ale nevíte, zda jízdu na ní zvládnete? Ukážeme vám, že naučit se na ní jezdit není vůbec složité.