Onewheel recenze: elektrická jednokolka, která vás překvapí

Jednokolky rozhodně patří k mým nejoblíbenějším elektrovozítkům. Vždycky, když vyjde nějaký nový model, rád si přečtu všechny dostupné články a recenze. Proto asi chápete, že když se mi dostala do ruky nová jednokolka Onewheel, nemohl jsem se dočkat, až ji vyzkouším.

Po týdnech testování v různých podmínkách vám přináším obsáhlou recenzi, která je založena na mých zkušenostech s Onewheel. Přiblížím vám, jak se na ní jezdí a proč si tuto novinku nesmíte nechat ujít i vy.

Onewheel recenze a osobní zkušenosti: elektrická jednokolka

Šetří peníze

Elektrovozítka jsou ekologické a dokáží šetřit vaší peněženku, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

Elektrické vozítka nejsou pouze o zábavě, ale ušetří vám až 70% času, při transportu z místa A do místa B.

Mobilita

Elektrovozítka můžete využívat na dojíždění do práce, k MHD nebo i k turistice. Ušetříte čas a neunavíte se.

Užijte si spoustu zábavy

Elektrovozítka nabízí spoustu zábavy a nejen to. Můžete si vyrazit na vzdálená místa, bez fyzické náročnosti.

Prkno, které má jedno kolo

Nejdříve si pojďme objasnit, co to je elektrická jednokolka Onewheel. Je to velmi jednoduché. Představte si prkno, podobné skateboardu, které se pyšní jedním motorem a širokým kolem uprostřed. Kolo je opatřené bezpečnostní krytkou, kterou můžete jednoduše oddělat, pokud potřebujete Onewheel očistit.

Velkou výhodou této elektrické jednokolky je to, že pneumatika, která je usazena na kole, má speciální zaoblený tvar. Proto je zatáčení s Onewheel, na rozdíl od klasického skateboardu, bezproblémové a vy si můžete užít bezstarostnou jízdu po klikatých městských uličkách.

Elektrická jednokolka neboli prkno, které budete zbožňovat

Moje první dojmy z elektrické jednokolky Onewheel byly spíše zdrženlivé. I přes to, že jsem se na ni těšil, tak jsem si nebyl moc jistý, jestli tohle je opravdu vozítko, které mě zaujme. Ale stačilo pár hodin nácviku a jednokolka si mě doslova omotala kolem prstu.

Musím říct, že mě Onewheel velmi překvapila a také i nadchla. Jízda na ní je naprosto pohodová a stabilní. Tahle elektrická jednokolka hravě zvládne jakýkoliv městský povrch jakou jsou různé typy chodníků, spáry v dlažbách, nebo vroubkovou zámeckou dlažbu. Dokonce s ní můžete vyjet i do ulic, které jsou v mírném kopci.

Ovládání Onewheel je intuitivní

Elektrické jednokolky jsou specifická vozítka, na které si musíte ze začátku udělat čas a jízdu natrénovat takzvaně na nečisto. V případě Onewheel to šlo ale velmi rychle. Elektrické jezdící prkno se uvádí do provozu zapnutím tlačítka, které se nachází z boku vozítka. Poté můžete nastoupit na vozítko. Jak na to? Nejdřív půjde na prkno zadní noha a až poté přední. Jakmile se dostanete do vodorovné polohy a cítíte stabilitu, stačí se předklonit a můžete vyjet do ruchu městských ulic. Podle mě je tento pohyb pro začátečníky asi nejtěžší, protože musíte dostat do nohou přesný balanc. Ale to se dá velmi rychle naučit, mám to odzkoušené.

Zastavení je naopak velmi jednoduché. Stačí pomalu přenést váhu na zadní nohu. Onewheel trochu couvne, ale potom se úplně zastaví. Z mých zkušeností s Onewheel můžu doporučit ještě jeden tip, jak zastavit. Stačí jednoduše seskočit rovnoměrně za prkno a to z vodorovné polohy vozítka.

Prkno zůstane na místě, protože se jeho zadní část automaticky opře o zem. A ještě jeden fígl pro dokonalý zážitek z jízdy na jednokolce Onewheel. Vždy se dívejte před sebe, ne na prkno. Pokud se budete dívat pod sebe, stabilita se rozhodí a vy spadnete.

Mobilní aplikace vás okamžitě spojí s Onewheel

Elektrická vozítka jsou sofistikovaná zařízení, která splňují nejen ekologické, ale také technologické standardy moderní doby. Proto i elektrickou jednokolku Onewheel můžete připojit k vašemu chytrému telefonu.

Díky mobilní aplikaci, kterou jsem si během pár minut stáhl do svého telefonu, jsem při jejím testování mohl sledovat on-line, jak je na tom kondice baterky, nebo si mohl přizpůsobit jízdní režim elektrické jednokolky ještě před tím, než jsem vyjel. V aplikaci nechybí ani různé statistiky jako je délka jízdy, nebo průměrná rychlost.

OneWheel - Výhody i aplikace

Jednokolka Onewheel a její výhody

Možná si říkáte, čím je ten Onewheel výjimečný oproti jiným elektrickým vozítkům. Podle mě má tolik fanoušků hlavně proto, že je jízda na něm opravdu jedinečným zážitkem. Když si totiž na prkno stoupnete a proháníte se s ním městem, připadáte si jako hlavní hrdina ze sci-fi filmu.

Z dálky to tak vlastně i vypadá. Navíc díky němu trénujete stabilitu, takže jízdou posílíte vaše svaly. Je to ideální vozítko pro všechny ty, kteří milují adrenalin a navíc chtějí být ve své oblíbené kavárně během pár minut. Jaké jsou další výhody elektrické jednokolky Onewheel?

 • integrovaná praktická ručka, díky které můžete Onewheel přenášet z místa na místo
 • bezpečnostní světlomety na přední a zadní straně desky
 • jednoduché nabíjení, vozítko je nachystáno k jízdě do dvou hodin
 • speciálně tvarovaná pneumatika, která se přizpůsobí pestrému městskému povrchu
 • dostačující dojezd 10 až 30 km (záleží na modelu) pro každé město
 • rychlost 25 až 30 km/h (záleží na modelu), která skvěle zvládne váš nabitý den

Přemýšlíte, co koupit na narozeniny vašemu dítěti? Pořiďte mu dětské elektrické vozítko. Hračku, která potomka nejen potěší, ale zároveň naučí nejrůznější dovednosti.

Našel jsem nějaké nevýhody?

Elektrické prkno Onewheel je pro mě dávno splněným snem. Když jsem byl malý a díval se na sci-fi filmy, kde se lidé přepravují na levitujících dopravních prostředcích, vždycky jsem snil o tom, že jednou budu taky takový mít.

Takže se mi těžko hledaly nějaké její nevýhody. Ale aby tato Onewheel recenze byla kompletní, prošel jsem hodně recenzí a našel pár nevýhod. Ani jedna z nich však nemá vliv na to, že celkový zážitek z jízdy na Onewheel je dokonalý. Jaké to jsou?

 • většinou je maximální nosnost 110 kg, dle typu Onewheel
 • pořizovací cena základních modelů je vyšší než u některých elektrických vozítek
 • delší čekací lhůta na dodání (Onewheel je často vyprodaný)

Také známý show-man KAZMA si zamiloval OneWheel

Bezpečnost především

Jízda na elektrických vozítkách je velká zábava, ale rozhodně byste neměli zapomínat na vaši bezpečnost. Já jsem při jízdě na jednokolce Onewheel používal helmu a rukavice.

Můžu vám říct, že nejen ze začátku při nácviku, ale také během klasické jízdy v rušném městě jsem byl opravdu rád, že ji mám. Sem tam totiž nějaký pád byl a helma mě dokázala účinně ochránit před vážným poraněním hlavy. Pro mladší ročníky doporučuji přikoupit také chrániče na kolena a lokty.

Máte doma potomka, který chce také nějaké elektrické vozítko? Zkuste mu pořídit hoverboard. Jízdu na něm si zamiluje a díky tomu bude trávit veškerý svůj volný čas venku, místo u počítače nebo mobilu.

Onewheel recenze: co vás nejvíce zajímá o elektrické jednokolce?

 1. Kolik stojí jednokolka Onewheel?

V době kdy jsem psal tuto Onewheel recenzi se cena za základní model pohybovala kolem 32 000 Kč. Co se týče vyšší verze, tak cenovka byla okolo 53 000 Kč. Uznávám, že nejde o nejlevnější elektrické vozítko, které jsem měl možnost vyzkoušet.

Na druhou stranu jsou jeho komponenty vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a vybaveny výkonným až 750 W motorem. Takže vydrží jízdu po různých typech povrchů a nerozhodí ji ani nějaký ten pád na beton.

 1. Kde si můžu elektrickou jednokolku Onewheel pořídit?

Tak, jako jiné elektrické vozítka, můžete i jednokolku Onewheel pořídit u specializovaných prodejců, kteří se zaměřují na elektromobilitu. Jde nejen o kamenné prodejny, ale také internetové obchody.

Při nákupu prostřednictvím internetu, vybírejte jen prověřené a dobře hodnocené e-shopy. Většina z nich, která nabízí elektrická vozítka, nabízí bezplatnou dopravu a navíc servis k vašemu vozítku. Vždy si před nákupem dejte čas a přečtěte si recenze nakupujících. Jen tak budete mít záruku, že nakupujete u profesionálů.

 1. Hodí se Onewheel i do terénu?

Elektrická jednokolka Onewheel je především určena do města. Nicméně i tam můžeme najít mnoho nerovných povrchů. Osobně jsem s ní projížděl nejen betonové chodníky a silnice, ale také nezpevněné cestičky v parku a musím říct, že obstála na jedničku.

Ale na druhou stranu to není off-road vozítko, takže bych ho nedoporučil třeba na jezdění v lese mimo značenou cestu. U každého modelu najdete návod k použití. Tam naleznete veškeré informace o tom, do jakého terénu můžete s konkrétní jednokolkou Onewheel vyjet.

Zajímá vás více informací o elektrovozítkách? Odpovíme vám na nejčastější dotazy o elektromobilitě.

Zkušenost s Onewheel mě připravila o část úspor

Tak, jak někdo miluje rychlá auta, já nedám dopustit na malé elektrické dopravní prostředky. Ze začátku recenze Onewheel jsem si nebyl jistý, jestli je tohle elektrická jednokolka i pro třicátníka, ale věřte mi, že opak je pravdou. Je skvělým vozítkem pro všechny generace. Silný motor a solidní pneumatika dokážou kličkovat v ulicích města bez jakéhokoliv problému a vozítko nerozhodí ani zastavení na přechodu.

Jednokolka Onewheel vám ušetří čas, protože je daleko rychlejší, než běžná chůze, nebo třeba odrážecí koloběžka. Po testování jsem nemohl přenést přes srdce to, že vozítko dám pryč a už ho nikdy neuvidím. Proto jsem si nakonec pořídil Onewheel i do své sbírky elektrických vozítek. Sice mě to stálo část úspor, ale svojí investice absolutně nelituji. Jde o skvělého parťáka, který mě pravidelně doprovází na schůzky a kamkoli jinam.

Sníte o tom, že ujedete na klasickém kolem několik desítek kilometrů, ale vaše fyzička vám to nedovolí? Díky elektrokolu se váš sen může stát skutečností. Zažijte svobodu v jízdě a dojeďte ještě dál.