Pogo skákací tyče recenze: zábava a trénink zároveň

Tyč, která se umí odrážet na místě a ještě se s ní dají provádět triky? To není vzdálená budoucnost. Vše hravě zvládne moderní skákací tyč. Sofistikovaná sportovní pomůcka, která umí zabavit nejen vaše rošťáky, ale i dospělé na dlouhé hodiny.

Užijete si s ní spoustu zábavy a navíc ji strávíte na čerstvém vzduchu. Skákací tyče jsou skvělým trenérem pro všechny, kteří se chtějí protáhnout a spálit kalorie navíc. Ukážeme vám, jaké jsou jejich výhody a jak vybrat tu nejlepší přímo pro vás.

Pogo skákací tyče - Recenze a zkušenosti

Skákací tyč má historické kořeny

Možná si říkáte, že jde jen o nějaký výstřel módy. Ale opak je pravdou. Skákací tyče milovali už naši dědečkové a tatínci. Tehdy byly známé spíše pod pojmem motostik a nejvíce je využívali motokrosaři pro zpestření svého tréninku na závody.

Dnešní skákací tyče Pogo a jejich sofistikovanější verze pneumatické skákací tyče jsou kvalitnější a dostupné naprosto všem. Mladší i starší ročníky bez rozdílu sportovních zkušeností.

Hopsají děti i dospělí

Skákací tyč je skvělou zábavou jak pro děti od 20 kg, tak pro dospělé. Děti si na ní užijí spoustu legrace a adrenalinu. Můžou se na ni naučit různé triky a následně poměřovat svoje výkony se svými vrstevníky. Dospělí zase ocení možnost zlepšení fyzičky a rovnováhy hravou formou.

Hopsáním na pneumatické skákací tyči se totiž efektivně procvičuje celý pohybový aparát. Příjemně se zapotíte a zhubnete i nějaké to kilo dolů. Je také skvělá pro cyklisty a motokrosaře, kteří si potřebují oživit trénink.

Nebaví vás dlouhé a přeplněné jízdy MHD? Elektrokoloběžka nebo elektrická jednokolka je skvělým ekologickým vozítkem, který vás hravě dopraví do práce, nebo na schůzku.

Skákací POGO tyč pro náročné

Skákací POGO tyč pro náročné

Skákací POGO tyč pro ty, kdo nechtějí kompromisy. Výška skoku až 3 metry!

Skákací POGO tyč - Bestseller

Skákací POGO tyč – Bestseller

Kvalitní dětská pogo tyč Acrobat je určena skokanům začátečníkům od 15 do 80 kg.

Skákací POGO tyč pro děti

Skákací POGO tyč pro děti

Levná POGO skákací tyč pro děti do 50 Kg, u kterých si nejste jisti, jak dlouho je to bude bavit.

Hopsají děti i dospělí

Skákací tyč je skvělou zábavou jak pro děti od 20 kg, tak pro dospělé. Děti si na ní užijí spoustu legrace a adrenalinu. Můžou se na ni naučit různé triky a následně poměřovat svoje výkony se svými vrstevníky. Dospělí zase ocení možnost zlepšení fyzičky a rovnováhy hravou formou.

Hopsáním na pneumatické skákací tyči se totiž efektivně procvičuje celý pohybový aparát. Příjemně se zapotíte a zhubnete i nějaké to kilo dolů. Je také skvělá pro cyklisty a motokrosaře, kteří si potřebují oživit trénink.

Nebaví vás dlouhé a přeplněné jízdy MHD? Elektrokoloběžka nebo elektrická jednokolka je skvělým ekologickým vozítkem, který vás hravě dopraví do práce, nebo na schůzku.

Z čeho je skákací tyč složená?

Skákací tyč se skládá ze sklapovacích nožních opěrek, vytahovací tyče a nasazovacích držáků. Odpružení existuje na našem trhu dvojí. Můžete si pořídit skákací tyč s pružinou, nebo pneumatickým odpružením.

Rozdíl mezi nimi je podstatný. Pružina je vhodná hlavně pro začátečníky. Skákací tyč nevyskočí tak vysoko a její cena je velmi nízká. Naopak pneumatická skákací tyč je sofistikovaná a její tuhost jde plynule nastavovat přifouknutím.

Jaké jsou hlavní výhody skákacích tyčí?

Legrace na čerstvém vzduchu není nikdy dost. O to víc, když ještě k tomu procvičíte celý pohybový aparát a zlepšíte vaši kondičku. Skákací tyče jsou skvělým trenérem, který vás nenechá lenošit. Díky nim si dopřejete zdravé rozptýlení a uvolníte ze sebe stres. Je to skvělá sportovní pomůcka, která se neomrzí. Jaké jsou její další výhody?

 • se skákací tyčí si užijete spoustu zábavy
 • Pogo tyč je skvělá pro trénink rovnováhy a fyzické výdrže
 • tyč je lehce přenosná
 • skákací tyč má malé rozměry, proto se dá skladovat kdekoliv
 • skvělá sportovní pomůcka pro děti už od 5 let

Přemýšlíte o nákupu elektrokola? Prozradíme vám, jak vybrat to nejlepší právě pro vás. Uvidíte, že hned budete mít jasno, které si pořídit.

Najdou se nějaké nevýhody?

Skákací tyče vás naprosto nadchnou. Důkazem jsou recenze a videa na YouTube, kde si všichni tuhle hračku pochvalují. Proto jsme marně hledali nějaké jejich negativa. Našli jsme pár věcí, které nejsou přímo nevýhodami, ale na druhou stranu mohou být pro někoho omezující. Jaké to jsou?

 • všechny skákací tyče se nehodí pro každého
 • nutnost vybrat tyč přímo pro toho, kdo na ní bude skákat
 • nosnosti se u různých typů skákacích tyčí liší
 • některé typy nejde po skončení jejich životnosti opravit

Jak se naučit skákací tyče skládat

Moderní doba je skvělá v tom, že internet je plný návodů a recenzí v podstatě na vše. Od kosmetiky, přes pletení, až po různé sporty. Proto zde najdete i návody na to, jak se naučit skákat na Pogo tyčích, nebo pneumatických skákacích tyčích.

První výskoky nebudou jednoduché, ale postupem času určitě najdete ten správný fígl a udržíte na skákací tyči balanc dostatečně dlouho. Nakonec zkuste i nějaké triky. Inspirujte se třeba u amerických Pogo maniaků.

Na co si dát pozor při výběru skákací tyče?

Skákací tyč vybírejte podle toho, kdo na ní bude skákat. Většina Pogo tyčí je vhodná pro určitou váhovou kategorii. Například pro dítě, které váží 40 kg, kupujte skákadlo, které má zhruba o 10 kg vyšší nosnost. Tedy skákací tyč do 50 kg. Pokud byste koupili tyč s daleko vyšší nosností z důvodu, aby ji mělo dítě na delší čas, může se mu velmi špatně ovládat.

Skákací tyče s vysokou nosností jsou celkově vyšší. Nášlapy bývají výše položeny, než u malých modelů, takže na ně dítě nemusí dosáhnout. Také řídítka jsou logicky u dospělých tyčí výše, a při skákání dítěte na nich by mohlo snadno dojít k úrazu.

Bez helmy neskákej

Protože se jedná v podstatě o sport, je vhodné při řádění na skákací tyči myslet i na bezpečnost. Určitě doporučujeme začátečníkům, ale i pokročilým, pořídit si kvalitní helmu, která chrání hlavu při nechtěném pádu. Doplňkem, který zabrání odřeninám jsou rukavice, nebo chrániče na kolena a lokty.

Při sportování na Pogo tyči nezapomeňte na vhodnou obuv. Neskákejte v obuvi, která není pevná a má volnou patu. Nejvhodnější jsou tenisky, které mají silnou podrážku. Díky nim bude hopsání komfortnější a bezpečnější.

Sníte už dlouho o skateboardu, ale odrazuje vás namáhavé odrážení? Elektrický skateboard je symbolem moderní revoluce jízdy na prkně. Budete nadšeni, o kolik jednodušší je na něm jezdit, než na klasickém prkně.

Skákací tyče aneb co vás nejvíce zajímá?

 1. Kde si můžu skákací tyč pořídit?

Pneumatické skákací tyče a skákací tyče Pogo, můžete zakoupit jak ve specializovaných sportovních obchodech ve vašem městě, tak na internetu v e-shopech. Výhodu nákupu přes profesionální e-shop je to, že prodávající jsou většinou odborníci, kteří vám rádi a ochotně poradí s výběrem vhodné skákací tyče přímo pro vás, nebo vaše dítě. Často poskytují servis a záruka na výrobek je stejná, jako v kamenném obchodě.

 1. Jaký je hlavní rozdíl mezi pružinovou a pneumatickou skákací tyčí

Rozdílů mezi těmito skákacími tyčemi je více. Hlavní je samozřejmě v typu odpružení. Pružinová tyč má pružinu a pneumatická má pneumatický typ odpružení.

Další rozdíl je v životnosti. Pružina je levnější, ale časem se opotřebí a zpravidla nejde vyměnit. Za to pneumatická má životnost delší, dá se seřizovat a můžete k ní dokupovat náhradní díly. Takže vám bude dělat radost dlouhý čas.

 1. Kolik stojí Pogo tyč?

Skákací tyč můžete zakoupit v různých cenových variacích. Ty základní určené především dětem a začátečníkům, které jsou opatřeny pružinovým typem odpružení pořídíte už kolem 1000 Kč.

Pneumatické skákací tyče pro dospělé, které mají vyšší nosnost a jsou velmi sofistikované stojí i několik tisíc korun. Záleží pouze na vašich finančních preferencích.

Trénink, který budete milovat

Už vás nebaví pracné nazouvání bruslí a vytahování kola z garáže nebo sklepa? Ale přitom byste se chtěli vy, nebo vaše děti pravidelně protáhnout? Skákací tyč je na tento problém skvělým řešením. Je nenáročná na prostor a navíc hned připravena k akci. Skákací tyč prostě stačí jen vzít a hned na ní můžete začít hopsat.

Její jednoduché ovládání z vás za chvíli udělá mistra. Váš trénink, nebo trénink vašich dětí nebyl nikdy tak zábavný. Zažijte poctivou dávku vzrušení, jako u adrenalinových zážitcích, přímo ve vašich žilách.