Freestyle koloběžky recenze: dávka adrenalinu na dvou kolečkách

Rozhodně bych nečekal, že mě něco tak překvapí, jako tohle. Ve svých 35 letech jsem dostal k testování freestyle koloběžku. Nejdřív jsem si říkal, co to je freestyle koloběžka? To nebude nic pro mě. Přeci jen jsem už starší a nedám dopustit na moji elektrickou koloběžku.

Málem jsem testování odmítl, ale moje zvědavost byla silnější než já. Freestyle koloběžku jsme poctivě se synem několik týdnů testovali a dnes se s vámi podělím o naše zážitky. Jak dopadla freestyle koloběžka v recenzi? A jak vybrat freestyle koloběžku právě pro vás?

Freestyle koloběžky recenze: dávka adrenalinu na dvou kolečkách
Freestyle koloběžka - Street Surfing Torpedo Black Core

Street Surfing Torpedo

Nosnost 100kg, materiál hliník, řídítka ve tvaru BMX, ocelová vidlice, ložiska ABEC 7, tvrdost koleček 88, velikost koleček 3,94″, hmotnost 3,5kg

Freestyle koloběžka - Street Surfing Ripper Bloody Gold

Street Surfing Ripper Bloody Gold

Nosnost 100kg, materiál hliník, širší nášlap, HIC zaručujícím pevnost a stabilitu, ložiska ABEC 9, tvrdost koleček 88, velikost koleček 4,33″, hmotnost 3,9kg

Freestyle koloběžka - Street Surfing Bandit Shooter

Street Surfing Bandit Shooter

Nosnost 100kg, materiál hliník, velmi příjemné madla, ložiska ABEC 9, tvrdost koleček 88, velikost koleček 3,94″, hmotnost 3,4kg

Freestyle koloběžka - Street Surfing Destroyer

Užijte si spoustu zábavy

Nosnost 100kg, materiál hliník, ložiska ABEC 7, tvrdost koleček 88, velikost koleček 4,33″, hmotnost 3,5kg, doporučená výška jezdce je 130 cm

Freestyle koloběžka versus klasická koloběžka

Nejdřív jsem moc nechápal, jaký je rozdíl mezi obyčejnou koloběžkou a freestyle. Ale stačil jeden pohled a bylo to jasné. Freestyle koloběžka je už od pohledu rozhodně pevnější a stabilnější.

Její konstrukce je buď z hliníku, nebo oceli. To kvůli tomu, aby byla schopna zvládat různé triky a divokou jízdu ve skateparku. Plastové komponenty by se hned rozbily. Také kolečka se liší. Freestyle koloběžky mají menší kolečka, aby zvládly každou překážku ve freestyle parku.

Triky zkoušejte jen s freestyle koloběžkou

Klasické koloběžky a elektro koloběžky jsou určeny především pro jízdu po městě. Jsou skvělým pomocníkem pro dojíždění do práce, nebo na schůzky. Konstrukcí se od freestyle koloběžek výrazně liší.

Klasické koloběžky se vyrábí z jiných materiálů a jejich kolečka nejsou přizpůsobeny jízdě po skateparku. Pro vaši bezpečnost proto nezkoušejte triky s klasickou koloběžkou, ale pořiďte si přímo freestyle koloběžku, která je svou konstrukcí a výbavou přímo určená na divokou jízdu bez hranic.

Mokro, bahno a extrémní terén se pro freestyle koloběžku nehodí

Aby vám freestyle koloběžka sloužila co nejdéle je nutné dodržovat určité zásady. A tím je bezpochyby terén ve kterém jezdí a počasí. Pokud si pořídíte freestyle koloběžku opravdu ji používejte jen při jízdě ve skateparku, nebo k nácviku a provedení základních triků.

Kvůli vaší bezpečnosti a co nejdelší životnosti vozítka, se vyhýbejte vysokým skokům, dlouhému brzdění zadní brzdou, nebo jízdě v mokru a vodě. Koloběžku můžete využít i pro jízdu na ulici, ale dávejte pozor na nerovný povrch, který doslova ničí kolečka ty však lze dokoupit.

Freestyle koloběžky pro děti, puberťáky, ale i dospělé

Jak vybrat freestyle koloběžku? 5 otázek, které vám napoví

Zásadní věcí před nákupem freestyle koloběžky je její správný výběr. Faktorů je mnoho. Co všechno zohlednit při vašem hledání správného modelu a jaké otázky si položit? Poradíme vám 5 otázek, které vyřeší dilema, jak vybrat freestyle koloběžku.

 1. Jste jezdec začátečník, nebo už máte něco za sebou?
 2. K čemu chcete freestyle koloběžku používat? Triky, nebo divoká jízda přes překážky?
 3. Kdo na freestyle koloběžce bude jezdit? Dítě, nebo dospělý?
 4. Jaké jsou vaše míry? Ty jsou důležité pro výběr optimální výšky řídítek a ovlivňují nosnost koloběžky.
 5. Jaký je váš finanční rozpočet na pořízení freestyle koloběžky?

Dejte si čas a pečlivě porovnejte modely, které vás oslovují. V tomto článku však můžete naleznout ověřené freestyle koloběžky na kterých jsme měli možnost si zajezdit. Základním aspektem jak správně vybrat freestyle koloběžku je dobře zvolená výška řídítek. Jezdec by neměl mít moc natažené ruce, ale zároveň se nesmí hrbit.

Koloběžky: Orientační tabulka dle výšky jezdce, řídítek a věku:

Co se týče typu koleček, tak velkou roli hraje guma, ze které je kolečko vyrobeno. Měkká guma lépe tlumí nerovnosti povrchu, ale s tvrdší zase pojedete daleko rychleji. Nezapomeňte na maximální nosnost koloběžky, která se může u jednotlivých typů lišit.

Sofistikovaný dopravní prostředek, to je hoverboard. Celá rodina ho bude milovat. Proč si toto elektrické vozítko pořídit?

Freestyle koloběžky recenze: tabulka s nej kousky koloběžek

Pokud stále nevíte, jaká by byla nejlepší, sestavil jsem vám přehlednou tabulku s nejlépe hodnocenými freestyle koloběžkami. Jejich poměr cena a výkon je dle mě ideální. Stačí si jen vybrat.

Freestyle koloběžka - Street Surfing Torpedo Black Core

Street Surfing Torpedo Black Core

Nosnost 100kg, materiál hliník, řídítka ve tvaru BMX, ocelová vidlice, ložiska ABEC 7, tvrdost koleček 88, velikost koleček 3,94″, hmotnost 3,5kg

Freestyle koloběžka - Street Surfing Ripper Bloody Gold

Street Surfing Ripper Bloody Gold

Nosnost 100kg, materiál hliník, širší nášlap, HIC zaručujícím pevnost a stabilitu, ložiska ABEC 9, tvrdost koleček 88, velikost koleček 4,33″, hmotnost 3,9kg

Freestyle koloběžka - Street Surfing Bandit Shooter

Street Surfing Bandit Shooter

Nosnost 100kg, materiál hliník, velmi příjemné madla, ložiska ABEC 9, tvrdost koleček 88, velikost koleček 3,94″, hmotnost 3,4kg

Freestyle koloběžka - Street Surfing Ripper Neo Chrome

Street Surfing Ripper Neo Chrome

Nosnost 100kg, chromovaný design, příjemná madla, odolný rám. materiál hliník, ložiska ABEC 9, tvrdost koleček 88, velikost koleček 4,33″, hmotnost 3,9kg

Freestyle koloběžka - Street Surfing Destroyer

Street Surfing Destroyer

Nosnost 100kg, materiál hliník, ložiska ABEC 7,  velmi odolný rám, tvrdost koleček 88, velikost koleček 4,33″, hmotnost 3,5kg, doporučená výška jezdce 130 cm

Freestyle koloběžka - Street Surfing RIPPER Myth Silver

Street Surfing RIPPER Myth Silver

nosnost 100kg, materiál hliník, ložiska ABEC 9, širší nášlap, tvrdost koleček 88, velikost koleček 4,33″, hmotnost 3,9kg, doporučená výška jezdce: 130 cm

Výhody freestyle koloběžek

Tolik pádů ale i vzrušení jsem dlouho nezažil. Každé odpoledne jsem se těšil, až koloběžku vyvětrám a zkusím nějaký trik. Zábava a hlavně pobyt na čerstvém vzduchu se mnou dělal divy.

Pravidelný pohyb mě zbavil špatné nálady a také bolesti zad, kterou jsou trpěl od neustálého sezení u počítače. Jaké další výhody jsem objevil u testování freestyle koloběžky?

 • speciální konstrukce, která je přizpůsobená freestyle jízdě s triky
 • koloběžka je vhodná pro jízdu ve skateparku, na ulici a dalších freestyle parcích
 • má velmi pevné tělo, které vydrží agresivní jízdu
 • kvalitní komponenty freestyle koloběžky zvládnou časté pády a nárazy
 • finančně nenáročná, ceny začínají kolem 1 500 Kč
 • je vhodná pro děti i dospělé, začátečníky i pokročilé
 • zažijete s ní spoustu zábavy a vzrušení
 • pravidelný pohyb, díky kterému můžete shodit pár kilo dolů

Freestyle koloběžky recenze: nevýhody

Při testování se snažím být objektivní a takzvaně odhalit všechny výhody, ale také nevýhody všech vozítek. Jaké nevýhody, které však nijak zásadně neovlivňují jejich kvalitu, jsem našel u freestyle koloběžek?

 • výběr musí být pečlivý a někdy zabere více času
 • omezující nosnost koloběžek, která se liší podle typu a modelu
 • freestyle koloběžky nejdou poskládat, aby byly přenosné

Sháníte originální dárek? Splní oslavenci sen a pořiďte mu adrenalinový zážitek, na který jen tak nezapomene.

Jaké triky jsou vhodné pro začátečníky s freestyle koloběžkou

Když jsem dostal do ruky freestyle koloběžku, neuměl jsem žádný trik. Po několika týdnech zkoušení a tréninku jsem se naučil základy. A překvapivě to nebylo vůbec těžké. Jaké triky jsou vhodné pro začátečníky?

Já jsem se naučil bunnyhop, 180, barspin, tailwhip a trošku jsem se naučil i slidy na překážkách. Učil jsem se podle těchto videí, se kterými se s vámi rád podělím.

Helma na freestyle koloběžku jako nepostradatelná součást bezpečné jízdy

Co to je freestyle koloběžka už jsme si přiblížili. Je tedy jasné, že se jedná o vozítko, se kterým zažijete mnoho zábavy. Ovšem kvůli velkému riziku pádů při tricích, je nutné dbát na vaši bezpečnost.

Helma na freestyle koloběžku je rozhodně nepostradatelná a může vám doslova zachránit život. Další bezpečnostní pomůckou jsou rukavice, které vám chrání ruce před jedním škrábnutím. Při pádu dostanou také zabrat kolena a lokty, nezapomeňte proto ani na tyto části těla a pořiďte si chrániče.

Vítr ve vlasech a triky jako z časopisu

Freestyle koloběžka mě úplně pohltila. Denně jsem na ní jezdil a nakonec se naučil všechny základní triky. Zažil jsem s ní spoustu zábavy a vzrušení. Díky ní jsem se zase začal pravidelně hýbat a netrávil celé dny jen u počítače.

Freestyle koloběžku doporučuji všem, kterým chybí v životě vzrušení a rádi se učí novým věcem. Je to skvělé vozítko, které dodá vašim snům novou šťávu a napumpuje vás adrenalinem.