Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU recenze: bezpečná elektrokoloběžka do města

Elektromobilita zažívá obrovský boom a vy nemusíte být milionářem, abyste si mohli pořídit super elektrické vozítko, navíc i ušetříte v dlouhodobější horizontu. Výbornou alternativou k elektrickým automobilům, nebo skútrům je totiž elektrická koloběžka.

Její velkou výhodou jsou její malé rozměry, ale přitom skvělý výkon a nadprůměrný dojezd. Dnes si přiblížíme jednu z velmi oblíbených elektrokoloběžek. Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU sklízí úspěch napříč generacemi. Proč tomu tak je?

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU - Jak dopadly testy?

Šetří peníze

Elektrovozítka jsou ekologické a dokáží šetřit vaší peněženku, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

Elektrické vozítka nejsou pouze o zábavě, ale ušetří vám až 70% času, při transportu z místa A do místa B.

Mobilita

Elektrovozítka můžete využívat na dojíždění do práce, k MHD nebo i k turistice. Ušetříte čas a neunavíte se.

Užijte si spoustu zábavy

Elektrovozítka nabízí spoustu zábavy a nejen to. Můžete si vyrazit na vzdálená místa, bez fyzické náročnosti.

Není elektrokoloběžka jako elektrokoloběžka

Možná si říkáte, že jsou všechny elektrické koloběžky v podstatě stejné a liší se pouze v pár parametrech. Není tomu tak. Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU je výsledkem několika let odborného výzkumu.

Technici do ní aplikovali ty nejnovější poznatky z oblasti jízdy na elektrických vozítkách tak, aby jízda byla co nejpohodlnější. Proto má tato elektrokoloběžka uloženou baterii přímo v základně koloběžky. Díky tomu je těžiště nižší a ve výsledku je jízda na ní daleko stabilnější.

Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S je skvělým parťákem pro každého

Koloběžka byla dříve vnímána jako vozítko pro děti. Moderní doba jí však dodala rychlost a výkon, díky zabudované baterii. Navíc ji zahalila do elegantního kabátku, se kterým se nemusíte stydět přijet ani na důležitou pracovní schůzku.

Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU je vyrobena z leteckého hliníku, proto je její konstrukce pevná a odolná. Velká kola, která jsou opatřena speciální přilnavou drážkou zajistí hladkou jízdu bez zbytečného drncání.

Milujete nové moderní technologie a nenecháte si ujít žádnou technickou vychytávku? Inmotion V5F je elektrická jednokolka vhodná pro začátečníky, která vás očaruje svým unikátním designem.

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU - Ukázka spodku

Tři režimy jízdy pro vaše pohodlí

Ať už se chystáte na projížďku po parku, nebo spěcháte do práce, elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU se vám přizpůsobí. Pomocí 3 režimů si můžete hravě nastavit styl vaší jízdy. Stačí pár stisknutí a jízda je připravena. Sportovní režim je pro ty, kteří nestíhají a chtějí být co nejrychleji v cíli.

Pro objevování krás vašeho města zvolte standartní režim. Třetí mód je určen pro pomalejší jízdu, kterou oceníte především v zaplněném městě. Užitečnou vychytávkou je tempomat, který automaticky udržuje vámi předvolenou rychlost. Díky němu bude vaše cestování s elektrokoloběžkou ještě pohodlnější.

Sledujte statistiky a stav elektrokoloběžky v mobilu

Chcete vědět, kolik jste na elektrické koloběžce ujeli kilometrů, nebo jaká je kondice její baterie? Není nic jednoduššího, než si stáhnout aplikaci Xiaomi Mi Home App (Android, Apple store), pomocí které virtuálně propojíte elektrokoloběžku s vaším telefonem. Aplikace vám umožní sledovat statistiky vaší jízdy jako například průměrnou rychlost, aktuální počet najetých kilometrů, nebo stav nabití baterie.

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU a její výhody

Velkou výhodou elektrické koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU je to, že jízda na ní je velmi stabilní a bezpečná. Součástí vybavení elektrokoloběžky jsou totiž funkční přední a zadní brzdové světla a také několik odrazek. Díky tomu bude vaše jízda bezpečná nejen přes den ale i v šeru, nebo v noci.

Inovativní dvojitý brzdový systém zkrátí brzdnou dráhu na minimum a ochrání vás před případným přepadnutím přes řídítka. E-ABS, který se nachází na předním kole, zabrání zablokování kola při brzdění. Jaké jsou další výhody koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU?

 • Snadno a rychle se skládá, za 3 sekundy máte složeno
 • Elektrická koloběžka dosáhne rychlosti až 25 km/h
 • Na jedno nabití ujede vzdálenost až 30 km
 • Různé režimy jízdy, které se přizpůsobí vaší jízdě
 • Chytrý brzdící systém včetně E-ABS zabrání zablokování předního kola při brzdění.
 • LED displej, který vás informuje o vaší cestě
 • Rekuperace kinetické energie, která přispívá k delší životnosti baterie koloběžky
 • Baterie je navíc chráněna před přebitím, nebo zkratem
 • Možnost propojení elektrické koloběžky s mobilem pomocí aplikace

Hledáte originální dárek? Dětská elektrická vozítka jsou perfektní hračkou, která vaši ratolest naučí novým dovednostem a zároveň ho potěší.

Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU recenze: má vozítko nějaké nevýhody?

Může se zdát, že koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU snad ani žádné negativa nemá. Možná by mohl být delší dojezd, avšak 30 km je dnešní mírný nadstandard, Před tím, než jsme se dali do psaní této recenze jsme prošli veškeré názory a zkušenosti s tímto vozítkem.

Pár mínusů jsme našli, ale ani jeden z nich nijak neovlivňuje výkon elektrokoloběžky a fakt, že je jízda na ní opravdovým zážitkem. Jedná se spíše o omezení, které s sebou jízda na elektrické koloběžce přináší.

 • Nosnost elektrické koloběžky je maximálně 100 kg
 • Je určena pro děti a dospělé až od 16 let
 • Koloběžka je určena pro jezdce s výškou od 120 cm do 200 cm
 • Pořizovací cena je lehce vyšší, a to od 11 000 Kč

Jaké dokoupit příslušenství pro elektrokoloběžku?

Přesto, že se výrobci snažili, aby byla jízda a celkově koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU pro její řidiče co nejbezpečnější, doporučujeme přikoupit další nezbytné příslušenství.

Základem každého jezdce by měla být helma, která ochrání hlavu před případným úrazem vlivem pádu z elektrokoloběžky. Mladší řidiči určitě ocení rukavice a chrániče. Ty zabrání odřeninám při lehčích karambolech na elektrickém vozítku.

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU recenze: nejčastější dotazy

 1. Jak se tato koloběžka skladuje?

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU je velmi nenáročná na skladování. Nepotřebujete žádnou garáž, nebo extrémní prostor. Stačí například chodba, kde nesvítí celý den slunce a není zde vlhko. Elektrická koloběžka váží pouze 12,5 kg, takže je lehce přenosná a může být položena téměř kdekoliv.

Důležité je koloběžku pravidelně nabíjet, i přes to, že na ní nejezdíte. Tato koloběžka obsahuje kvalitní baterii s chytrým systémem, která vás umí upozornit pomocí notifikace v aplikaci vašeho telefonu v případě jakéhokoliv problému.

 1. Není elektrická koloběžka jen pro děti?

Často se i my v redakci setkáváme s názorem, že elektrické koloběžky jsou jen pro děti a mladé. Opak je pravdou. Mnoho ředitelů, nebo vysoce postavených manažerů, nedá na elektrickou koloběžku dopustit, protože je mrštná a rychlá.

Moderní doba fandí elektromobilitě, protože taková elektrokoloběžka je ekologicky a finančně velmi nenáročná. Navíc šetří váš čas a nervy, které můžete zažívat v přeplněné MHD, nebo při jízdě na ucpaných městských silnicích.

 1. Do práce musím dojíždět autem. Jak jinak můžu využít elektrickou koloběžku?

Elektrická koloběžka je skvělým dopravním prostředkem nejen do práce. Využijete ji na různé pojížďky po městě, které musíte provádět pešky. Pomocí elektrokoloběžky si můžete rychle vyřídit menší nákup, nebo se dopravit na důležitou schůzku třeba u vašeho lékaře.

Vydejte se na okružní jízdu vaším městem a zastavte se na šálek kávy v kavárně, která je na druhé straně města. Elektrická koloběžka je rychlejší a pohodlnější než klasické kolo. Navíc ji můžete během pár sekund poskládat a lehce přenést z místa na místo.

 Elektrická koloběžka je vozítko, které si zamilujete

Ať už milujete adrenalin, nebo dáváte přednost klidnému životu, věřte, že Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU se stane vašim oblíbeným dopravním prostředkem. Díky ní se dostanete do práce, nebo na přednášku rychleji a pohodlněji než s MHD.

Jízda na koloběžce je nejen ekologicky, ale také ekonomicky výhodná. Ušetříte tak nejen naši planetu, ale také váš finanční rozpočet. Její malé rozměry a nízká hmotnost vám dají svobodu v pohybu. Koloběžku totiž můžete za pár sekund složit a přenést ji přesně tam, kam potřebujete.

Máte doma školáka, který neustále sedí u počítače, nebo telefonu? Pořiďte mu hoverboard a uvidíte, že bude venku celý den. Skvělé vozítko, které vytáhne každé dítě pravidelně na čerstvý vzduch.

Název a vzhled Rychlost Dojezd Výkon Nosnost
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

až 25 km/h až 45 km 300 W 100 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU

až 25 km/h až 30 km 250 W 100 kg
Bluetouch BT800

Bluetouch BT800

až 50 km/h až 60 km 800 W 120 kg

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

až 20 km až 20 km 250 W 100 kg
City Boss RX5

City Boss RX5

až 35 km/h až 35 km 500 W 120 kg
Elektrická koloběžka Ninebot by Segway Kickscooter ES2

Ninebot by Segway Kickscooter ES2

až 25 km/h až 25 km 300 W 100 kg
Inmotion L8F

Inmotion L8F

až 25 km/h až 40 km 250 W 100 kg
Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30LE

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30LE

až 25 km/h až 40 km 350 W 100 kg