Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 recenze: Absolutní skvost ve své cenové kategorii

dnes podíváme na elektrickou koloběžkou Xiaomi Mi Electric Scooter 2. Jedná se skutečně o oblíbený kousek, který se stal doslova bestsellerem u nás, ale také v zahraničí.

POZOR: Tento typ elektrické koloběžky se již neprodává a je nahrazená novou verzi Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

Společnost Xiaomi, kterou jsme dříve znali spíše jako výrobce chytrých mobilních telefonů, tak díky tomuto modelu elektrické koloběžky prorazila v tomto segmentu trhu a dala o sobě vědět. Podívejme se, v čem je koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 tak převratná?

Doporučili bychom pro muže i elektrické jednokolky. Znáte tato elektrická vozítka charakteristická svým jedním kolem? Dovezou vás rychle a levně prakticky všude, dokonce i v terénu. Oproti koloběžkám mají větší kolo, a tak zvládnou lépe terén.

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 - Výběr barev

Šetří peníze

Elektrovozítka jsou ekologické a dokáží šetřit vaší peněženku, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

Elektrické vozítka nejsou pouze o zábavě, ale ušetří vám až 70% času, při transportu z místa A do místa B.

Mobilita

Elektrovozítka můžete využívat na dojíždění do práce, k MHD nebo i k turistice. Ušetříte čas a neunavíte se.

Užijte si spoustu zábavy

Elektrovozítka nabízí spoustu zábavy a nejen to. Můžete si vyrazit na vzdálená místa, bez fyzické náročnosti.

Hlavní výhody elektrické koloběžky

Elektrické koloběžky jsou velmi rozšířená a oblíbená osobní elektrická vozítka. Podobně jako jednokolky nebo hoverboardy. Avšak s tím rozdílem, že elektrokoloběžka je pro většinu společnosti přípustnější, a tak ji vlastní mnohem více lidí – i starší generace – například od kolonožky neboli hoverboardu, který mají v oblibě především děti a teenageři. Elektrická koloběžka přináší mnoho výhod a je skvělým dopravím prostředkem.

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2: první seznámení

Jedná se o možná vůbec nejprodávanější model elektrické koloběžky, a to především díky své skvělé funkčnosti, unikátnímu výkonu, výdrži a dobré ovladatelnosti.

Vlastnosti této elektrokoloběžky jsou opravdu výborné, shodují se v tom Xiaomi Mi Electric Scooter 2 recenze, ale i samotní uživatelé, kteří tuto elektrickou koloběžku Xiaomi vlastní. Například Heureka označila tento produkt jako TOP 2 v kategorii elektrických koloběžek roku 2018, s celkovým hodnocením od uživatelů 92 %.

Tento model překonala jen její stejná verze, pouze v Pro provedení, která je ale samozřejmě také dražší. To jen dokazuje špičkovou kvalitu elektrokoloběžek Xiaomi.

Chytré provedení elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2 vás bezesporu potěší, jedná se o dokonalé vozítko, které vás doveze všude tam, kde je potřeba. Koloběžka je totiž rychlá, tichá, odolná a velmi dobře a rychle se skládá. Jednoduše ji složíte a nezabírá skoro žádné místo.

Zajímavostí například je, že tato elektrokoloběžka je vyrobena z leteckého hliníku, který ji propůjčil velmi dobré vlastnosti, ze kterých těží – především je opravdu lehká, váží pouze 12,5 kg.

Celá konstrukce je pevná a odolná, jak jsme u koloběžek Xiaomi zvyklí. Konstrukce je samozřejmě vytvořena do prašného a vlhkého prostředí, protože tomu se při běžné jízdě nevyhnete – splňuje normu IP54. Nemusíte se tak bát projet větší louží nebo jet za deště, vaší elektrokoloběžce se nic nestane. Bezpečnost má na starost kotoučová brzda, která je překvapivě účinná. Navíc je vybavena systémem ABS, abyste nedostali při prudkém brždění ve vlhku smyk.

Nevíte si rady, jak vybrat elektrokoloběžku? Ukážeme vám, že to není nic složitého. Řekneme vám, na co se zaměřit, a navíc vám prozradíme, které modely opravdu stojí za to.

Konstrukce: skládací tělo vyrobené z leteckého hliníku
Rozměry: 1,08 × 043 × 1,14 m
Hmotnost: 12,5 Kg
Odolnost: IP54
Elektromotor: 250 W (okamžitý výkon až 500 W), točivý moment 16 Nm
Rychlost: na rovince až 25 km/h (pokud používáte eko režim, pak o něco méně)
Dojezd: okolo 30 km, záleží na mnoha faktorech
Baterie: 7832 mAh, 280 Wh
Technologie: chytrá koloběžka připravená pro spárování s telefonem
Cena: okolo 10 000 Kč

Výhody elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Obrovskou výhodou, která potěší každého nadšence těchto elektrovozítek, je její naprostá jednoduchost. Tato Xiaomi koloběžka je jednoduchá ve svém ovládání. Stejně jako se jednoduchost projevuje v minimalistickém designu, nebo v jízdních vlastnostech.

Celkově je koloběžka zkonstruována tak, aby vám denně posloužila a měli jste radost z jízdy, což se alespoň u nás naplnilo. Jízda s ní je totiž zároveň skvělá zábava. Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je velmi hravá.

 • Skvělé jízdní vlastnosti, elektromotor je tichý a výkonný, kotoučová brzda s technologií ABS se stará o vaši bezpečnost. Celkově je jízda na této koloběžce stabilní a nemáte strach ani při vyšších rychlostech nebo na nerovném terénu, což se nedá vždy říct.
 • Maximálně jednoduchý design, který nemá nic navíc. Nic vám nepřekáží, všechny komponenty koloběžky mají nějakou funkci, nenajdete u ní nic navíc, co by třeba zbytečně zvyšovalo hmotnost.
 • Právě díky konstrukci z leteckého hliníku je elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 opravdu lehká, váží pouze 12,5 Kg.
 • Nemusíte mít strach při jízdě prachem, kalužemi nebo v dešti. Konstrukce je prachu odolná, stejně jako odolná proti vlhkosti a dalším vlivům, podléhá normě IP54.
 • Velmi rychle se s koloběžkou naučíte, ovládání a nastavení je maximálně jednoduché. Například ji nastartujete nebo vypnete jedním tlačítkem – to přesně potřebujete. Žádné složitosti.
 • Je stvořena také pro jízdu v noci, na přední straně najdete výkonné LED osvětlení.
 • Je možné s sebou vozit náhradní baterie, pokud vám nestačí dojezd okolo 30 km, umístíte je jednoduše do brašny na řídítka. Nebo můžete převážet cokoli jiného.
 • Cena je více než příznivá, v průběhu psaní této Xiaomi Mi Electric Scooter 2 recenze to bylo okolo 10 000 Kč.

Aby vám elektrická koloběžka vydržela dlouho, je potřeba, abyste věděli, jak na údržbu elektrokoloběžky. Pokud se budete o elektrokoloběžku takto starat, vydrží vám i několik let.

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 - Jízda

Nevýhody elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2

 • Není možnost nastavit si výšku řídítek, ale základní nastavené nemusí každému vyhovovat a z naší zkušenosti také nevyhovuje – to je opravdu škoda.
 • Nevýhodou dále je, že pokud se vám s koloběžkou něco stane, není příliš možností, kam ji dát opravit (například pokud vám skončí záruka), stále ještě u nás není moc servisů, kde taková elektrovozítka opravují.
 • Kola elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2 jsou poměrně malá, to může být někdy na českých chodnících problém. Malé nerovnosti lehce zvládne, ale pamatujte, že to určitě není terénní elektrokoloběžka.
 • Přestože Xiaomi doporučuje používat mobilní aplikaci, nemá koloběžka displej ani držák na mobilní telefon, ten si musíte dokoupit zvlášť.
 • Mobilní aplikace, ve které můžete sledovat údaje o koloběžce, nebo si nastavovat různé funkce, není v češtině.

Zkušenosti uživatelů s elektrickou koloběžkou Xiaomi Mi Electric Scooter 2

„Denně dojíždím do práce přes celé město, mám to asi 8 km. Dřív jsem jezdil MHD, ale není to pohodlné. Teď jezdím na elektrokoloběžce a nemůžu si to vynachválit. Jednak ušetřím měsíčně docela dost peněz, ale také mohu jet, kdy chci a kudy chci“ – Kamil, 41 let, Praha

„Mám elektrokoloběžku Xiaomi Mi Electric Scooter 2 a je super. Jsem z ní nadšený už skoro půl roku. Dřív jsem měl jinou elektrokoloběžku, ale zdaleka nedosahovala takových kvalit. Jezdím na ní do práce a různě, kam potřebuji. Dojezd 30 km mi bohatě stačí.“ – Petr, 29 let, Hradec Králové

„Elektrokoloběžky jsou skvělé. Dřív jsem nestíhal a často stál v dopravní zácpě, ale díky elektrokoloběžce jsem v práci dřív než kolegové. Zároveň ji používám na ježdění do obchodu a podobně.“ – Oleg, 34 let, Kroměříž

Mobilní aplikace Mi Home

Pokud chcete naplno využívat elektrokoloběžku od Xiaomi, doporučujeme využít také mobilní aplikaci. Jednoduše koloběžku přes bluetooth spárujete s chytrým telefonem a můžete sledovat zajímavé údaje, nebo si nastavit některé funkce koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2.

Ale pozor, aplikace není v češtině, právě to je další nevýhoda, na kterou v naší recenzi musíme upozornit. Aplikace může částečně nahradit displej, který koloběžka nemá. Ukáže vám například rychlost, ujetou vzdálenost a další.

Časté dotazy k elektrické koloběžce

Opravu se koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 vyplatí?

Pokud se často pohybujete pěšky, autem nebo například MHD, ale nutně ani jeden způsob přepravy nepotřebujete – například nepřevážíte autem zavazadla, ale jen sebe – pak je elektrokoloběžka skvělou volbou, jak se jednoduše v rámci města přemisťovat, a ještě ušetřit.

Je cena okolo 10 000 Kč v pořádku?

Ano, elektrické koloběžky nejsou levné. Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je za cenu okolo 10 000 Kč naprosto v pořádku, vzhledem ke svým vlastnostem a kvalitě. U některých koloběžek bychom váhali, ale v tomto případě nemáme výhradu. Cena odpovídá kvalitě. Navíc se často dá ve slevě koupit i výrazně levněji.

Mohu s koloběžkou jezdit v terénu, mokru a podobně?

Ano, není to sice terénní koloběžka, ale rozhodně jí nevadí prach, voda a jiné nečistoty. Je odolná a splňuje normu IP54, to znamená, že je odolná proti prachu, vlhkosti a dalším malým nečistotám. Nemusíte se bát, běžné ježdění po městě ji nijak neuškodí.

Mám strach, že jízda nebude stabilní, za jak dlouho se naučím koloběžku ovládat?

Nebojte se, jízda na elektrické koloběžce Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je stabilní, a to dokonce víc, než jsme čekali. Dokonce při maximální rychlosti 25 km/h jsme neměli strach, jízda byla stabilní a bezpečná.

Jak daleko s koloběžkou ujedu, není lepší třeba elektrická jednokolka?

Dojezd elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je okolo 30 km. Samozřejmě záleží, jestli pojedete do kopců, terénem, nebo třeba na tom, jak těžký jede jezdec. Každopádně průměrný dojezd je okolo 30 km, což je na běžné ježdění naprosto dostačující.

Chcete se o elektrické koloběžce dozvědět víc? Častých dotazů je mnohem víc, pravděpodobně najdete odpověď také na své otázky.

Závěr a zhodnocení elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Nechceme být přehnaně optimističtí, ale bezesporu je elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 jednou z nejlepších, kterou si můžete pořídit. Svými jízdními vlastnosti, odolností a hmotností je za cenu okolo 10 000 Kč skutečně bezkonkurenční.

Navíc vypadá opravdu moderně. Tento model se Xiaomi skutečně povedl a není náhodou, že se pravidelně umisťuje mezi TOP prodávanými elektrokoloběžkami, které sbírají ocenění v recenzích. Lepší je například jen Xiaomi Mi Electric Scooter Pro.