Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 recenze: dejte sbohem přeplněné MHD a ucpaným silnicím

Elektrická koloběžka se stává běžným dopravním prostředkem. Její oblíbenost stále stoupá a různé modely plní ulice měst. Uživatelé si ji nemohou vynachválit především kvůli výhodám, které jízda na ní nabízí.

Myslíte si, že tohle elektrické vozítko je pouze pro děti? Věřte, že opak je pravdou. Elektrická koloběžka Xiaomi mi scooter Pro 2 vás rozhodně překvapí svým výkonem. Ukážeme vám, jaké jsou její hlavní výhody a proč si ji pořídit co nejdříve.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 recenze

Šetří peníze

Elektrovozítka jsou ekologické a dokáží šetřit vaší peněženku, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

Elektrické vozítka nejsou pouze o zábavě, ale ušetří vám až 70% času, při transportu z místa A do místa B.

Mobilita

Elektrovozítka můžete využívat na dojíždění do práce, k MHD nebo i k turistice. Ušetříte čas a neunavíte se.

Užijte si spoustu zábavy

Elektrovozítka nabízí spoustu zábavy a nejen to. Můžete si vyrazit na vzdálená místa, bez fyzické náročnosti.

Elektro koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 vás ohromí

Elektrická koloběžka Xiaomi mi scooter Pro 2 vás rozhodně osloví svým vzhledem. Sofistikovaná černá barva působí velmi elegantně a moderně. Pevná konstrukce z leteckého hliníku je skvělá pro vaše bezpečí a zároveň zajistí komfortní jízdu i po nerovném povrchu.

Stupátko je opatřeno protiskluzovou vrstvou, takže se nemusíte bát nepříjemného prokluzování, které je typické pro levné modely koloběžek.

Máte doma potomka a nevíte, jaký dárek mu koupit na narozeniny? Co třeba dětské elektrické vozítko? Přiblížíme vám, proč vaše dítě nejen potěší, ale zároveň i naučí.

Technické parametry aneb proč je elektrokoloběžka výhodnou investicí

Ještě lepší než vzhled a konstrukce elektrokoloběžky je však její výkon. Protože se jedná o novinku, čekejte jen ty nejlepší zážitky z jízdy. Prvním z nich je rychlost, která může dosáhnout maxima až 25 km za hodinu. To už je rychlost, jakou se dostanete do práce dřív než přeplněným MHD.

Dalším skvělým parametrem je i kilometráž. Na jedno nabití koloběžka Xiaomi ujede až 45 km. Nemusíte se bát ani mírného stoupání ve městě. Tohle vozítko hravě zvládne i silnice s 20% sklonem.

Elektrokoloběžka Xiaomi mi scooter Pro 2 je jedničkou mezi koloběžkami

Elektrokoloběžka Xiaomi mi scooter Pro 2 je jedničkou mezi koloběžkami

Elegantní, a přitom mrštná elektrická koloběžka Xiaomi mi scooter Pro 2 ihned zapadne do vašeho nabitého života. Bude vaším parťákem na každé cestě. Hravě se s ní dopravíte do práce, na návštěvu, nebo za jinou zábavou. Je lehká, výkonná, ale zároveň také velmi bezpečná. Jaké jsou její další výhody, které nesmí uniknout vaší pozornosti?

 • Pevná konstrukce, která je vyrobena z kvalitního leteckého hliníku.
 • Díky displeji, který je uprostřed řídítek, vidíte veškeré potřebné informace například aktuální rychlost, výkon, nebo režim jízdy.
 • Elektrokoloběžka je skvěle viditelná v silničním provozu. Je opatřena předním světlem, které má svítivost až 10 metrů. Samozřejmostí je brzdové světlo a odrazky v kolech.
 • Zvonek, nacházející se u předního světla, zajistí vaši bezpečnost i na rušných cestách.
 • Kola jsou opatřeny širokými pneumatikami, které mají skvělé tlumící a přilnavé vlastnosti.
 • Koloběžka Xiaomi je skladná a složená pouze za 3 sekundy. Díky madlu, které vznikne po složení a nízké hmotnosti, je přenosná i v ruce.
 • Nedílnou součástí je i tempomat, který zajistí vaši pohodlnou jízdu. Můžete si vybrat ze tří jízdních režimů.
 • Elektrokoloběžka funguje za každého počasí. Nevadí ji lehký déšť, ani prašné prostředí. Je opatřena ochranou IP54 a můžete na ni jezdit v teplotách od – 10 až + 40 stupňů Celsia.
 • Nadčasový design a elegantní vzhled.

Chtěli jste někdy zažít vítr ve vlasech a nespoutanou jízdu na skateboardu? Už vám však není náct a namáhavé odrážení není nic pro vás. Prozradíme vám, proč je elektrický skateboard vhodný nejen pro teenagery.

Má vůbec nějaké nevýhody?

Stinné stránky u elektrické koloběžky Xiaomi mi scooter Pro 2 jsme hledali velmi těžko. Pečlivě jsme prozkoumali veškeré její parametry a porovnali několik uživatelských zkušeností. Aby byla recenze co nejobjektivnější, vybrali jsme pár faktů, které mohou zúžit výběr potenciálních uživatelů vozítka.

 • Vyšší pořizovací cena, která ale je úměrná výkonu. Pohybuje se kolem 16 000 Kč.
 • Díky vyšší rychlosti a také dlouhé dojezdové vzdálenosti je délka nabíjení stroje 8 až 9 hodin.
 • Pevné tělo z hliníku je odolné, má však maximální nosnost 100 kg.
 • Výška jezdce by měla být v rozmezí od 120 do 200 cm. Proto je elektrická koloběžka nevhodná pro menší děti, nebo naopak velmi vysoké dospělé.

Veškeré informace o koloběžce on-line ve vašem mobilu

Rádi byste věděli počet svých najetých kilometrů, stav akumulátoru, nebo dokonce si pohodlně odemkli elektrokoloběžku za pomocí vašeho mobilního telefonu? Není problém.

Díky Bluetooth připojení můžete koloběžku Xiaomi propojit s vaším telefonem. Je to velmi jednoduché. Stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci Mi Home, která se stane vaším on-line pomocníkem. Všechny důležité informace o elektrokoloběžce budete mít neustále u sebe.

Elektrovozítka pro děti a dospělé začínají být čím dál více oblíbené. Nevíte si rady, jaký typ vybrat a rádi byste se dozvěděli o nich více informací? Přinášíme vám nejčastější dotazy o elektromobilitě.

Osobní zkušenosti s elektrickou koloběžkou

,,Pracuji v místě bydliště. Denně jsem se musel tlačit v přeplněné MHD a utrácet mnoho peněz za jízdné. Teď jezdím na elektrické koloběžce a nemůžu si to vynachválit. Odpadlo mi čekání na zastávce, jízda nepohodlnou MHD, a kromě času jsem ušetřil i nemalou sumu peněz.”Petr, 39 let, Praha

,,Mám mnoho zájmových aktivit, do kterých jsem se pravidelně dopravovala autem. Ale ve městě je vždycky s dopravou problém. Zácpy a zabraná parkovací místa. Elektrokoloběžka mě dostane rychle všude bez čekání. Navíc ji můžu pohodlně složit a přenést ji v ruce kamkoliv.” – Jana, 28 let, Opava

,,Hledal jsem vozítko, které by mě pohodlně dopravilo za rodiči, ale také zvládlo pojížďku do práce. Dřív jsem jezdil na kole, ale s věkem už mi ubývají síly. Elektrokoloběžka byla skvělá investice. Pohodlně mě dopraví všude po městě, nebo tam, kam potřebuji.” – Rudolf, 45 let, Kroměříž

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 - Jak zlepšení přibyla

Co vás nejvíce zajímá o elektrokoloběžce Xiaomi?

1. Do jakého terénu je elektrická koloběžka Xiaomi mi scooter Pro 2 vhodná?

Koloběžka je vybavena 8, 5” pneumatikami, které se pyšní vynikající jízdě i po nerovných cestách. Zvládne jízdu na každém městském povrchu, a to bez snížení komfortu jízdních vlastností. Jde především o městský typ elektrokoloběžky. Do velmi nerovného terénu jako jsou náročné lesní cesty vhodná není.

2. Za jak dlouho se naučím na koloběžce Xiaomi jezdit?

Ovládání elektrokoloběžky je velmi jednoduché a intuitivní. Většinou stačí pár cvičných jízd v klidné části města a budete ji umět ovládat. Rozhodně doporučujeme si koloběžku propojit s vaším mobilem, abyste měli nad ní neustálou kontrolu. Pozorně si také přečtěte manuál, který je k ní přibalený. To z důvodu toho, abyste měli veškeré potřebné informace o ovládací možnostech, které vám nabízí.

3. Jaké jsou varianty jízdního režimu?

Elektrická koloběžka Xiaomi mi scooter Pro 2 vám nabízí 3 jízdní režimy. Prvním je sportovní styl jízdy (maximální rychlost 25 km/h), dalším je standardní styl (maximální rychlost 20 km/h) a posledním je chůze (maximální rychlost 5 km/h). Mezi jednotlivými styly se dá jednoduše přepínat promáčknutím tlačítka na koloběžce. To oceníte především ve městě, kde je potřeba přizpůsobit styl jízdy podle terénu, ve kterém se nacházíte.

4. Jak dlouho trvá složení elektrokoloběžky a není příliš těžká?

Složení vozítka je opravdu rychlé a snadné. Trvá pouze pár sekund. Díky lehké hliníkové konstrukci není vůbec těžká a je proto pohodlně přenositelná v ruce. Váží kolem 14 kilo a vleze se do každé místnosti, nebo úložného prostoru bez větších problémů.

5. Vybíjí se baterka rychleji, když budu déle brzdit, tak jako u jiných elektrokoloběžek?

Elektrická koloběžka Xiaomi mi scooter Pro 2 je opatřena moderním systémem regenerace kinetické energie, který obnovuje kinetickou energii pohybující se koloběžky při dlouhém brzdění, nebo při dobíhání vozítka bez pohonu. Získanou energii systém poté využije pro zvýšení dojezdových kilometrů.

Po městě jedině s elektrokoloběžkou

Chcete ušetřit váš čas, peníze, ale také být více ohleduplnější k přírodě? Pokud ano, elektrická koloběžka Xiaomi mi scooter Pro 2 je pro vás jako dělaná. Pohodlně vás dopraví do práce a rychle zajistí veškeré vaše pochůzky po městě.

Konečně nebudete chodit na schůzky pozdě a nebudete se muset stresovat, jak dlouho uvíznete zase v zácpě. Její sofistikovaný a tmavý vzhled působí luxusně a moderně. Vyměňte MHD, nebo vaše auto za elektrokoloběžku. Budete překvapeni, kolik volného času a financí díky této změně získáte.

Máte rádi moderní technologie a nesmí vám uniknout žádná novinka? Tak to je elektrická jednokolka tím pravým vozítkem pro vás. Seznamte se s ní ještě dnes.