Inmotion V5F recenze a osobní zkušenost: elektrická jednokolka vhodná pro začátečníky

Miluju technické vymoženosti a rád zkouším různé vychytávky, které dokážou efektivně zjednodušit život. Proto, když se ke mně dostala možnost půjčit si na pár týdnů elektrickou jednokolku Inmotion V5F, nemohl jsem odmítnout.

O elektrických jednokolkách jsem už slyšel a pár jich ve městě viděl, ale nikdy jsem na ní nejel. Těšil jsem se jako malé dítě, až ji vyzkouším. Jaký měla u mě úspěch? Koupil bych si ji? To vám dnes prozradím v Inmotion V5F recenzi.

Inmotion V5F zkušenosti a recenze

Šetří peníze

Elektrovozítka jsou ekologické a dokáží šetřit vaší peněženku, protože k pohonu využívají baterie.

Šetří čas

Elektrické vozítka nejsou pouze o zábavě, ale ušetří vám až 70% času, při transportu z místa A do místa B.

Mobilita

Elektrovozítka můžete využívat na dojíždění do práce, k MHD nebo i k turistice. Ušetříte čas a neunavíte se.

Užijte si spoustu zábavy

Elektrovozítka nabízí spoustu zábavy a nejen to. Můžete si vyrazit na vzdálená místa, bez fyzické náročnosti.

Ekologické a sofistikované elektrické vozítko

Elektrická jednokolka je na první pohled odlišná od všech jiných elektrických vozítek. Skládá se totiž pouze z jednoho kola, které je obalené ochranným pouzdrem. Na bocích najdete 2 nášlapy na nohy a samozřejmostí jsou bezpečnostní světla vpředu i vzadu.

Je malá a lehce přenosná. Stačí naskočit a můžete vyrazit do víru velkoměsta. Pro mě byla jízda na elektrické jednokolce Inmotion V5F skutečná zábava. Propracovaný design a nulové provozní náklady jen umocňují to, že se její koupě skutečně vyplatí.

Rádi byste pořídili vašemu potomkovi hračku, která má smysl? Co takhle dětské elektrické vozítko? Hračka, která dítě potěší a zároveň naučí.

Inmotion V5F zkušenosti: jak se naučit jezdit

Jízda na elektrické jednokolce má svá specifika. Ale nemějte strach. Pár hodin cviku a bude z vás mistr. Před každým nastoupením si překontrolujte, jestli je elektrická jednokolka zapnutá. Vypnutá má totiž zablokované kolo a vás by čekal nepříjemný pád.

Pro nácvik jízdy si vyberte nejlépe rovný povrch s opěrným bodem. Na jednokolku stoupněte jednou nohou, a váhu nechte na druhé noze. Pak rychle připojte druhou nohu na šlapátko a vyrovnejte se. Náklon dopředu a dozadu jednokolku rozpohybuje.

Elektrická jednokolka Inmotion V5F a její výhody

Musím se přiznat, že mě jednokolka Inmotion V5F mile překvapila. Zpočátku jsem si totiž nebyl jistý, zda nejsem na jednokolku už přeci jen starý. Ale opak je pravdou. Jízda na ní je opravdu zážitek, který musíte vyzkoušet, ať je vám 15 nebo 50 let.

To jsem poznal už během své první jízdy v roce 2020. Po celou dobu testování jsem ji v podstatě nepustil z ruky a cestoval jsem s ní nejen do práce, ale i do obchodu na nákup. Jaké jsou další výhody elektrické jednokolky Inmotion V5F?

 • dojezd elektrické jednokolky na jedno nabití je až 35 km
 • maximální rychlost, kterou si můžete užít je 25 km/h
 • její výkon dosahuje 550 W
 • elektro jednokolka má přední a zadní světla, včetně brzdového světla pro perfektní bezpečnost
 • díky vestavěné rukojeti se lehce přenáší z místa na místo
 • její rozměry nejsou velké, proto ji uskladníte kdekoliv
 • možnost propojení s telefonem a následné sledování ujetých kilometrů a dalších jízdních dat

Inmotion V5F různorodé využití elektrické jednokolky

Má elektrická jednokolka vůbec nějaké nevýhody?

Bylo těžké najít nějaké negativa na tak moderním a skvělém vozítku. Osobně jsem žádné nepostřehl a byl jsem během testování s elektrickou jednokolkou naprosto spokojený.

Ale protože vám chci předat všechny dostupné informace, prostudoval jsem si parametry a přečetl nějaké diskuze. Našel jsem pár věcí, které však nijak zásadně neomezují funkčnost elektrické jednokolky Inmotion V5F. Jaké to jsou?

 • nosnost u této jednokolky je maximálně 120 kg, to může být pro někoho omezující
 • Dospělým bych spíše kvůli velikosti a rychlosti doporučil vyšší řady, jako je Inmotion V8, V10, V11 nebo KINGSONG KS-S18. Mě po delší době, bolely vždy kotníky, jelikož velikostně mě jednokolka tlačila. Jakmile jsem přesedlal z V5F na něco většího, bolesti se nikdy neobjevily, navíc byla jízda mnohem pohodlnější. Dle mých zkušenosti je Inmotion V5F vhodná max. do 18 let. Ale není to pravidlo, i dospělý se povozí, avšak časem zjistí, že chce něco většího a rychlejšího.
 • přesto, že děti elektrické jednokolky milují, tento typ je určen pro děti od 12 let, ale jezdí na ní i můj 8 letý syn, který ji sdělil a nemůže si ji vynachválit. Už prská, že by chtěl něco rychlejšího, ale bezpečnost je na prvním místě, proto si musí ještě počkat.
 • nabíjení trvá několik hodin, takže je vhodné ji nabíjet například přes noc
 • vyšší cena, oproti jiným elektrickým vozítkům
Bezpečnost na prvním místě - Rukavice

Ochranné rukavice

Chraňte své ruce, klouby a kůstky pomocí speciálních rukavic.

Bezpečnost na prvním místě - Helma

Ochranné přilby

Kvalitní a plná helma je základ bezpečnosti. Doporučujeme i ochranné brýle.

Bezpečnost na prvním místě - Kolenní chrániče

Chrániče kolenou

Speciální chrániče kolenou a holenní, určené pro náročnější jezdce.

Bezpečnostní pomůcky aneb základní výbava na elektrickou jednokolku

Stejně tak jako na kole, nevyjedu s elektrickou jednokolkou bez bezpečnostních pomůcek. Základ tvoří helma, která chrání hlavu při pádu. Navíc ji můžete sladit s barvou a stylem elektrické jednokolky. Za mě doporučuji i rukavice. Co se týče helmy, nejčastěji uvidíte jezdce, kteří mají motorkářskou přilbu. Proč? Protože vám chrání bradu a jiné části hlavy. Jelikož nejčastěji při pádu letí jezdec směrem dopředu.

Mám už najezděno stovky kilometrů a zatím jsem nikdy velký pád nezažil, ale vždy chci být připravený na nejhorší, protože jednou může být už pozdě.

Neušpiníte si ruce, když berete jednokolku do ruky, ale především vás chrání před případnými odřeninami způsobené spadnutím. Chrániče na lokty a kolena jsou vhodné především pro mladší generaci, která ráda s jednokolkou dělá vylomeniny, triky a častěji jsou na zemi, než na jednokolce.

POZOR: Elektrická jednokolka je sice bezpečná po zvládnutí základů, ale ochrana je nezbytná. Pokud se budete špatně starat o elektro jednokolku, může vás zradit i při jízdě a následky mohou být bolestivé. Nepřetěžujte jednokolku například do kopce, nenechte jednokolku hodně promoknout nebo promrznout. Starejte se také pečlivě o baterii.

Inmotion V5F recenze: časté dotazy o elektro jednokolkách

1. Je elektrická jednokolka pro každého?

Elektro jednokolka je na první pohled futuristická a jízda na ní se může zdát velmi složitá. Avšak naučit se s ní jezdit dokáže opravdu každý. Stačí trocha trpělivosti a cviku.

Důležité je pečlivě vybrat ten pravý model pro budoucího řidiče. Elektrické jednokolky se totiž v některých parametrech liší. Jde především o velikost kol, nosnost, nebo výkon. U každé elektro jednokolky si pečlivě přečtěte všechny parametry.

2. Kolik elektrická jednokolka stojí?

Pokud si budete chtít pořídit elektrickou jednokolku, záleží na tom, kolik do ní plánujete investovat. Ceny začínají na 10 000 Kč a ultra moderní končí s cenovkou okolo 60 000 Kč.

Elektrická jednokolka Inmotion V5F stojí (v době psaní recenze) zhruba 13 000 Kč. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších typů v kategorii jednokolek. Na mnoha e-shopech patří do skupiny prvních tří nejprodávanějších elektrických jednokolek.

3 Jak se elektro jednokolka skladuje?

Skvělou výhodou elektrické jednokolky je fakt, že je skladná a relativně lehká. Proto ji můžete skladovat kdekoliv ve vnitřních prostorách. Nejvhodnější volbou je garáž, nebo předsíň. Místnost by měla být suchá a temná.

Nevystavujte jednokolku přílišnému vlhku a slunci. Pokud jednokolku používáte denně, nejspíš ji nezapomenete nabíjet pravidelně. To stejné dělejte, i když elektrickou jednokolku nebudete využívat každý den. Aby vám baterka vydržela v co nejlepší kondici, musí se nabíjet pravidelně.

Zajímá vás více informací o elektromobilitě? Přinášíme vám další odpovědi na nejčastější dotazy, které se týkají elektrovozítek.

Jízda, na kterou jen tak nezapomenete

Elektrická jednokolka Inmotion V5F je skvělým elektrickým vozítkem do města, ale třeba i na krátký výlet v přírodě. Zvládne bez problému i trochu drsnější terén a mírné kopce. Já se do ní naprosto zamiloval. Samozřejmě jsem si ji musel po testování hned koupit, protože jsem si na ni zvykl.

Jezdím s ní všude tam, kde to jde a díky tomu jsem uspořil nemalou částku peněz za benzín, které můžu investovat jinam. Bonusem je to, že se z mojí nudné cesty do práce stala zábava, na kterou se každé ráno těším. Avšak, už pomalu V5F přenechávám synovi a pohlížím se po silnějším stroji jako je Inmotion V11 nebo Ninebot Z10.